• Start
  • Wiadomości
  • Budżet Obywatelski 2018. Na jakie projekty można głosować w dzielnicy Zaspa-Młyniec?

Budżet Obywatelski 2018. Na jakie projekty można głosować w dzielnicy Zaspa-Młyniec?

Trwa drugi tydzień głosowania na pomysły zgłoszone do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. O tym, które zostaną zrealizowane, decydują sami gdańszczanie. Głosy można oddawać do 2 października, zarówno na projekty dzielnicowe, jak i ogólnomiejskie. Jakie propozycje do BO złożono w dzielnicy Zaspa-Młyniec? Sprawdźcie!
( Publikacja: 25.09.2017 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Pięć propozycji do Budżetu Obywatelskiego złożono w dzielnicy Zaspa-Młyniec

"Zagospodarowanie terenu kompleksu sportowego przy ulicy Startowej - kolejny etap": Projekt to kolejny etap budowy kompleksu sportowego Zaspa Młyniec, który został zapoczątkowany w roku 2014. Wstępnie założenia zakładają budowę parkout, placu zabaw, dodatkowych chodników i oświetlenia, ławki oraz większa ilość przyrządów siłowni zewnętrznej według projektu z 2016 roku.

"Rodzinna Gra Terenowa ": Ideą projektu jest integracja społeczna i pokoleniowe oraz aktywizacja mieszkańców w zakresie niedzielnego wypoczynku na terenach zielonych wokół dzielnicy poprzez organizację imprezy na orientację o charakterze rekreacyjno-sportowym. Celem projektu jest przekonanie mieszkańców do spędzania wolnego czasu z dala od telewizora czy komputera oraz promowanie postaw pro-ekologicznych i pro-rodzinnych - spędzania czasu ze swoimi bliskimi. Uczestnicy poznają też zasady posługiwania się mapą, czytania znaków topograficznych i orientacji w terenie, co przyda się w życiu codziennym. Elementami zachęcającymi do aktywnego spędzenia wolnego czasu będą: rodzinna formuła imprezy; charakter spaceru z dodatkową atrakcją w postaci szukania umieszczonych w terenie punktów kontrolnych oraz drobny element rywalizacji pomiędzy uczestnikami. Przewidujemy, że w wydarzeniu udział weźmie co najmniej 250 osób. Projekt jest kontynuacją Gdańskich Gier Parkowych na Orientację www.parkowe.almanak.pl. Lokalizacja: Zaspa osiedle Młyniec i Park Jana Pawła II.

"Dojedźmy szybciej do naszych domów! (zawrotka na al. Żołnierzy Wyklętych)": Jest szansa abyśmy mogli szybciej dojechać do naszych domów na Zaspie!!! Dzięki zawrotce na Al. Żołnierzy Wyklętych przed skrzyżowaniem z Al. Rzeczypospolitej nie będzie konieczności wjazdu na to skrzyżowanie i czekania na kolejnych światłach. Każdy kierowca i pasażer zaoszczędzi jednorazowo ok. 3 min. W miesiącu jest to ponad 1,5h!!! Takie zawrotki z powodzeniem funkcjonują na Al. Grunwaldzkiej. Zyskiem dla społeczeństwa będzie mniejsze zanieczyszczenie powietrza i krótsze korki. Wspólnie możemy poprawić układ komunikacyjny na Zaspie!

"Treningi Aktywizujące OPEN pod chmurką": Zajęcia na świeżym powietrzu, z wykorzystaniem infrastruktury zewnętrznej w dzielnicy Zaspa Młyniec, skierowane przede wszystkim do osób, które na co dzień nie mają możliwości ćwiczyć pod okiem trenera. Trening Aktywizujący OPEN jest unikalną kombinacją slow joggingu, treningu stabilizacyjnego i stretchingu. Każdy uczestnik poddany zostanie dwukrotnej analizie składu ciała analizatorem medycznym z interpretacją wyników. Celem projektu jest aktywizacja, poprawa stanu zdrowia, samopoczucia i kondycji fizycznej mieszkańców. Uczestnicy treningów nauczą się jak korzystać z dostępnej im infrastruktury zewnętrznej, biegać bez urazowo i czerpać radość z aktywności. Ponadto treningi są okazją do spotkań z innymi ludźmi i budowania relacji w sprzyjającej integracji atmosferze. Zajęcia odbywać się będą dwa razy w tygodniu (w dwóch grupach) na wiosnę (od marca do czerwca) i na jesieni (od września do listopada). Projekt przewiduje łącznie 60 spotkań (po 30 spotkań dla każdej z grup). Lokalizacja: Tereny zielone przy ul. Pilotów

"Kontynuacja remontu nawierzchni ulicy Startowej w dzielnicy Zaspa Młyniec": Zadanie obejmuje wymianę asfaltu wraz z całym jego otoczeniem na ulicy Startowej 23 na dzielnicy Zaspa Młyniec. Obecny stan nawierzchni asfaltowej w/w miejscu jest w fatalnym stanie. Będzie to też kontynuacja wymiany nawierzchni na tej ulicy zapoczątkowanej w roku 2014, tj. odcinek od skrzyżowania przy ul. Startowej 15 D i 23 A w kierunku północno-zachodnim , około 70-80m.


Zasady głosowania:

  • każdemu głosującemu przysługuje maksymalnie 5 punktów na projekty dzielnicowe i 1 punkt na projekty ogólnomiejskie

  • można głosować na projekty z dowolnej dzielnicy

  • punktami na projekty dzielnicowe można dysponować w sposób swobodny przyznając np. wszystkie pięć punktów jednemu projektowi, jak i po jednym punkcie na pięć projektów

  • głosowanie na projekty odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną

  • w każdej dzielnicy będzie dostępny punkt stacjonarny do głosowania

  • wyniki głosowania ogłoszone zostaną do 6 października 2017 r.


Więcej o gdańskim Budżecie Obywatelskim przeczytasz tutaj