Nie trzeba mieć aktorskiego przygotowania ani doświadczenia. Nie ma znaczenia wiek. Warto za to przyjść na spotkanie z ciekawą historią. Jeśli znałeś lodziarza z plaży, który zachęcał plażowiczów do zakupów wykrzykując wierszyki, pamiętasz listonosza, który uratował życie pani Geni albo w parku przy Domu Zdrojowym pierwszy raz się całowałeś - ta propozycja jest dla ciebie.
- Grupa będzie pracować w oparciu o zdjęcia, historie i rozmowy wspomnieniowe. Razem z zawodowymi aktorami wystąpi w spektaklu - tłumaczy Dorota Bielska, reżyserka i koordynatorka przedsięwzięcia z upoważnienia Hevelianum. - Zapraszamy na spotkania nie tylko tych, którzy chcą występować, ale także tych, którzy chcą się podzielić swoimi wspomnieniami.
- Przystąpienie do grupy teatralnej ma wiele zalet – pozwoli nam ocalić historię Brzeźna, wyposaży w nowe umiejętności, pozwoli wspólnie dobrze spędzać czas i nawiązać nowe znajomości - przekonują organizatorzy.
Grupę poprowadzi edukator dramy i działacz społeczny Jarosław Rebeliński. Wspólne spotkania warsztatowe zakończy spektakl pt. Opowieści z Brzeźna, który prezentowany będzie przed Domem Zdrojowym latem.
Udział w projekcie jest bezpłatny. Grupa będzie spotykała się raz w tygodniu - zawsze w poniedziałek, w godz. 17-19.
Pierwsze spotkanie - już 7 marca, w sali Domu Zdrojowego z widokiem na morze.
Zrewitalizowany i otwarty w grudniu 2021 roku Dom Zdrojowy w Brzeźnie to nadmorska filia Hevelianum. Główną misją tego miejsca jest działalność edukacyjna i popularyzatorska w dziedzinie ekologii. Jego rolą jako świadka historii jest również dbałość o społeczność lokalną oraz wzmacnianie relacji międzypokoleniowych. Dawni mieszkańcy, sąsiedzi i bywalcy tego miejsca mają swój niebagatelny wkład w działalność Domu Zdrojowego, byli już bohaterami filmu „Dom Zdrojowy w Brzeźnie. Opowieści z nadmorskiego kurortu” i wystawy fotograficznej, prezentowanej w parku otaczającym Dom Zdrojowy, oprowadzali też zwiedzających po zrewitalizowanych wnętrzach obiektu. Powstająca grupa teatralna to kolejna propozycja dla mieszkańców.
- Przed nami wciąż jeszcze wiele brzeźnieńskich historii do odkrycia - przekonują organizatorzy z Hevelianum.