#BringBackAlice. Nowy serial kręcony w Gdańsku już do obejrzenia na HBO Max

W piątek, 14 kwietnia, na platformie HBO Max swoją premierę miał nowy polski serial „#BringBackAlice”. To mroczna i trzymająca w napięciu produkcja z gatunku mystery thriller, którego akcja toczy się w Trójmieście. Serial wyreżyserował Dawid Nickel. Zdjęcia były kręcone m.in. w gdańskich lokalizacjach: Politechnice Gdańskiej, plaży, tunelu pod Martwą Wisłą, ulicy Elektryków z dźwigami stoczniowymi w tle, Dolnym Mieście i okolicach ulicy Łąkowej.
15.04.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
plakat serialu, na nim kilkoro młodych ludzi
W serialu „#BringBackAlice” zobaczymy utalentowanych aktorów młodego pokolenia, z Heleną Englert na czele
mat. HBO Max

Scena Magazyn - nowe ciekawe miejsce na kulturalnej mapie miasta

Serial „#BringBackAlice” powstał z myślą o młodzieży - opowiada o trójmiejskich nastolatkach, którzy są wstrząśnięci zaginięciem popularnej influencerki - Alicji Stec (Helena Englert). Po roku intensywnych poszukiwań nastolatka zostaje odnaleziona w tajemniczych okolicznościach. Niestety internetowa idolka i dziewczyna z tzw. dobrego domu niemal nic nie pamięta. Ze strzępków informacji, niepokojących flashbacków i fragmentarycznych wspomnień próbuje odtworzyć przeszłość. Nie wszyscy jednak wierzą, że straciła pamięć... 

Wkrótce okazuje się, że tego samego dnia zniknęła bez śladu także inna nastolatka - Wera. Brat zaginionej, Tomek, podejrzewa, że to właśnie Alicja może być kluczem do odnalezienia jego siostry. Powrót influencerki staje się też źródłem konfliktów w grupie jej ukochanych przyjaciół. Łączy ich bowiem mroczny sekret, a od zawsze wiadomo, że tajemnica to najsilniejsza więź

 

Tunel, w nim samochody, oświetlenie, ludzie - szarawo
Ekipa serialu podczas zdjęć w tunelu pod Martwą Wisłą
fot. Magdalena Kiljan / GZDiZ

Te gdańskie miejsca „zagrały” w serialu

Co prawda pod kątem tematycznym serial przypadnie do gustu widzom raczej nastoletnim i 20-letnim, jednak coś dla siebie znajdą także i starsi odbiorcy z Trójmiasta - w liczącej sześć odcinków produkcji „zagrało” bowiem wiele ważnych dla mieszkańców Gdańska i Gdyni lokalizacji. Zobaczymy m.in. Politechnikę Gdańską, która pełni w tej opowieści niezwykle ważną rolę, a także charakterystyczne obiekty i przestrzenie: gdańską plażę, tunel pod Martwą Wisłą, ulicę Elektryków, dźwigi stoczniowe, Dolne Miasto i okolice ulicy Łąkowej, czy gdyńskie wieżowce Sea Towers z widokiem na Zatokę Gdańską.

kilkoro młodych ludzi w szkolnych mundurkach pozuje na tle dużego ceglanego budynku
Akcja „#BringBackAlice” dzieje się m.in. na terenie Politechniki Gdańskiej
mat. HBO Max

Znane nazwiska twórców

W obsadzie serialu znaleźli się utalentowani aktorzy młodego i starszego pokolenia: Helena Englert, Marieta Żukowska, Jowita Budnik, Katarzyna Gałązka, Marcel Opaliński, Mila Jankowska, Sebastian Dela, Stanisław Linowski, Bartek Deklewa, Vitalik Havryl, Natalia Iwańska, Adam Cywka, Marcin Stec i Sandra Drzymalska.

Serial wyreżyserował Dawid Nickel. Za scenariusz odpowiadają Caleb Ranson, Marcin Kubawski i Miłosz Sakowski. Producentkami są Marta Habior i Izabela Łopuch, producentem wykonawczym z ramienia HBO Max - Antony Root, Johnathan Young i Steve Matthews, producentem wykonawczym ze strony Telemark - Maciej Kubicki i Anna Kępińska, a producentem liniowym - Robert Feluch. Zdjęcia realizował Mikołaj Syguda. Scenografię przygotował Jakub Zwolak, kostiumy - Andrzej Sobolewski, a za stylizację fryzur i charakteryzację odpowiadali Kacper Rączkowski i Aleksandra Dutkiewicz.

Zobacz zwiastun serialu, który powstawał w Trójmieście

Co Julia Żugaj powiedziała na finale WOŚP?

TV

100-lecie ulicy Krętej