• Start
  • Wiadomości
  • Brętowo, Wrzeszcz Dolny, Orunia Górna. Zmiany w organizacji ruchu. MAPY

Brętowo, Wrzeszcz Dolny, Orunia Górna. Zmiany w organizacji ruchu kołowego w ramach inwestycji

1 czerwca wprowadzone zostaną zmiany w ruchu kołowym na al. Hallera, ul. Uranowej i ul. Zaroślak. Kilka dni wcześniej, 28 maja, wprowadzono zmiany w ruchu na ul. Potokowej, na wysokości ul. Ogrodowej. Zbudowany zostanie tam bowiem lewoskręt. Poniżej szczegóły wprowadzanych zmian.
31.05.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Nowa droga rowerowa wzdłuż ul. Potokowej jest niemal gotowa. Od czwartku wprowadzić trzeba jednak zmiany w ruchu kołowym
Nowa droga rowerowa wzdłuż ul. Potokowej jest niemal gotowa. Od czwartku wprowadzić trzeba jednak zmiany w ruchu kołowym
Fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

Wrzeszcz Dolny

W poniedziałek, 1 czerwca, o godz. 6 rano nastąpią zmiany w organizacji ruchu na al. Hallera. Otwarte zostanie skrzyżowanie na wysokości al. Hallera z ul. Kościuszki. Jednocześnie zamknięte zostanie skrzyżowanie al. Hallera z ul. Mickiewicza. Ruch samochodów na al.Hallera będzie odbywał się tak jak dotychczas - po lewym pasie. Dojazd z ul. Mickiewicza do al.Hallera poprowadzony będzie objazdem przez ul. Kochanowskiego. Taka organizacja ruchu potrwa co najmniej dwa tygodnie.

 

  Przebudowa ul. Podwale Przedmiejskie. Nowa nawierzchnia na kolejnych odcinkach jezdni

 

Zmiany na al. Hallera związane są z trwającą modernizacją tej ulicy, na odcinku od ul. Okrzei do ul. Mickiewicza oraz na odcinku od ul. Mickiewicza do ul. Kościuszki.

Prace remontowe obejmują odcinek o długości około 900 metrów.

 

1
Mat. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

W ramach inwestycji zaplanowano: remont nawierzchni jezdni wraz z wymianą konstrukcji nawierzchni na całym remontowanym odcinku, a także remont nawierzchni zatok postojowych i chodników, wymianę krawężników i obrzeży, regulację dojść, chodników oraz zjazdów z posesji do posesji w granicach pasa drogowego i na działkach przyległych do pasa drogowego. Poza tym wyregulowana zostanie armatura i zabezpieczone istniejące uzbrojenie terenu. Do tego zaplanowano nasadzenia trawników i krzewów.

Wykonawcą prac jest firma MTM S. A. Prace potrwają do czerwca br. Koszt inwestycji wynosi 2,9 mln złotych.

 

  Tramwaj w al. Pawła Adamowicza. W poniedziałek rozpoczęły się przejazdy techniczne na nowej trasie

 

Orunia Górna - Gdańsk Południe

Również w poniedziałek, 1 czerwca, w godzinach porannych, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na ul. Uranowej. Nastąpi zamknięcie prawego pasa ruchu na odcinku od ul. Krzemowej do ul. Rączyńskiego. Na tym odcinku ul. Uranowa będzie jednokierunkowa. Dojazd z ul. Hoene do ul. Krzemowej będzie odbywał się ul. Biskupa Konstantyna Dominika. Taka organizacja ruchu utrzyma się przez co najmniej dwa miesiące. Dojście piesze do nieruchomości będzie zapewnione.

Prace na ul. Uranowej prowadzone są w ramach Gdańskiego Programu Modernizacji Chodników.

 

2
Mat. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

W poniedziałek, 1 czerwca, w godzinach porannych zostaną wprowadzone także zmiany w organizacji ruchu na ul. Zaroślak. Na odcinku od ul. Stoczniowców do ul. Kaznodziejskiej zostanie wprowadzony ruch wahadłowy. Taka organizacja ruchu utrzyma się co najmniej dwa miesiące. Utrudnienia na ul. Zaroślak związane są z modernizacją tej ulicy w ramach Programu Modernizacji Chodników.

 

zaroslak
Mat. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

Umowa zawarta z konsorcjum firm Kruszywo Sp.z.o.o i Bituminum Sp. z.o.o dotyczy remontu na ul. Uranowej oraz ul. Zaroślak i opiewa na ponad 1,7 mln złotych. Inwestycja zakończy się we wrześniu 2020 r.

Brętowo

28 maja, na wysokości skrzyżowania ul. Potokowej z ul. Ogrodową, zamknięto lewy pas jezdni w kierunku Wrzeszcza. Taka organizacja ruchu potrwa co najmniej do połowy czerwca. Utrudnienia w ruchu wynikają z trwającej budowy drogi rowerowej wzdłuż ul. Potokowej.

 

  Tramwaj na Stogi. Nowy etap prac, konieczna przesiadka do autobusu na Przeróbce

 

W ramach tej inwestycji przebudowane zostanie bowiem skrzyżowanie ul. Potokowej z ul.Ogrodową i skorygowana jezdnia ul. Potokowej przy skrzyżowaniu z ul. Ogrodową. Powstanie również pas do zawracania skierowanego w stronę ul. Rakoczego.

 

3

 

Niemal gotowa jest już sama droga rowerowa. Warstwy ścieralne nawierzchni położone zostaną jednak dopiero po zakończeniu prac w ul. Potokowej.

Projekt zakładał także budowę kanalizacji deszczowej oraz przebudowę oświetlenia, sygnalizacji świetlnej i zjazdów.

Koszt inwestycji to 4,5 mln złotych. Prace zakończą się w sierpniu br. Ich wykonawcą jest firma WPRD Gravel.

 

TV

Najstarsze muzeum na Westerplatte świętuje 50-lecie powołania