• Start
  • Wiadomości
  • Boom na coworking. Nowe miejsca dla chętnych na gdańskim stadionie i w STARTERZE

Boom na coworking. Nowe miejsca dla chętnych na gdańskim stadionie i w STARTERZE

Im dłużej trwa epidemia koronawirusa, tym więcej osób decyduje się na opuszczenie domowego biurka i szuka towarzystwa korzystając z coworkingu, czyli współdzielonej przestrzeni do pracy. Z taką ofertą wychodzi m.in. Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER.
22.01.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Przestrzeń coworkingowa w STARTERZE
Przestrzeń coworkingowa w STARTERZE
Fot. GIP STARTER

 

- Obecnie najwięcej chętnych mamy właśnie na ofertę coworkingu. Cieszy się nieporównywalnie większą popularnością niż nasze klasyczne powierzchnie biurowe. Ludzie mają dosyć pracy zdalnej, a z drugiej strony nie chcą się wiązać na dłużej, wynajmując biuro - mówi Agnieszka Pyrzanowska z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER. - Podobnego popytu na coworking doświadczają także inne podobne do naszej, instytucje.

Coworkingiem (podobnie jak przed pandemią) zainteresowane są przede wszystkim młode i małe firmy oraz freelancerzy. Przed pandemią zajętość miejsc w naszej przestrzeni coworkingowej była na poziomie 80 proc., teraz wynosi blisko 90 proc.

Czy to bezpieczne? Jak podkreśla Agnieszka Pyrzanowska, w strefie coworkingu dystans między biurkami jest z założenia większy niż w klasycznym biurze, a elastyczny czas pracy powoduje, że użytkownicy wspólnej przestrzeni bardzo rzadko spotykają się w niej wszyscy w tym samym czasie. 

- Odpowiadamy na zainteresowanie odbiorców i zwiększamy przestrzeń przeznaczoną na coworking w naszej siedzibie przy ul. Lęborskiej (Przymorze Małe - red.), poza tym razem z Areną Gdańsk przygotowaliśmy nową ofertę “Sport&Work” na stadionie w Letnicy, czyli wynajem przestrzeni coworkingowej w obiekcie, z widokiem na murawę - zaznacza Agnieszka Pyrzanowska. - Stadion Narodowy i Stadion Wrocław już to robią, pomyśleliśmy, że i w Gdańsku znajdą się na chętni na pracę ze “sportowym widokiem”. Letnica zyskała w ostatnich latach wielu młodych mieszkańców. Szczególnie dla nich może być to ciekawa oferta, dostępna spacerem od domu.

Murawa stadionu w gdańskiej Letnicy. Taki widok z okna w pracy? Czemu nie
Murawa stadionu w gdańskiej Letnicy. Taki widok z okna w pracy? Czemu nie
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Na początek we wnętrzach bursztynowego stadionu udostępniono sześć coworkingowych miejsc. Oprócz miejsca do pracy z dostępem do internetu i współdzielonego, w pełni wyposażonego aneksu kuchennego, oferta obejmuje bezpłatny parking.

Przedsięwzięcie na stadionie dopiero rusza, jeśli oferta się spodoba, przestrzeni coworkingowej w Letnicy przybędzie.

 

CENNIK I GODZINY PRACY

Cennik Coworking na Stadionie:

- 495 zł netto /msc przez pierwsze 3 miesiące

- cena standardowa – 695 zł netto/msc

 

Cennik coworking Starter:

- biurko na stałe: 600 zł netto/msc

- hot desk:

  •           pakiet no limit – 300 zł netto
  •           pakiet tygodniowy – 150 zł netto
  •           pakiet dzienny – 50 zł netto

 

Godziny otwarcia

Stadion: 8 – 16; pn.-pt.

STARTER:

- dla osób posiadających biurka na stałe (wszystkie opcje tego typu): 24h na dobę/7 dni w tygodniu

- hot desk – pakiet dzienny: 8 – 16; pon-pt

 

TV

Prezydent Gdańska z mieszkańcami Aniołek przy jednym stole