• Start
  • Wiadomości
  • Biznes wspiera odpowiedzialnie gdańszczanki i gdańszczan. MOPR zaprasza firmy do współpracy

Biznes wspiera odpowiedzialnie gdańszczanki i gdańszczan

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zaprasza przedstawicieli biznesu, właścicieli i pracowników firm do aktywności w obszarze odpowiedzialności społecznej. Chodzi o współpracę m.in na rzecz gdańskich dzieci i młodzieży oraz potrzebujących seniorów.
04.02.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Wspólna akcja MOPR, ZTM, PKS Gdańsk i Banku Żywności w Trójmieście w czasie epidemii koronawirusa, zdjęcie ilustracyjne
Wspólna akcja MOPR, ZTM, PKS Gdańsk i Banku Żywności w Trójmieście w czasie epidemii koronawirusa, zdjęcie ilustracyjne
Fot. PKS Gdańsk

W ramach idei odpowiedzialności społecznej z gdańskim MOPR współdziała obecnie kilkadziesiąt firm. Szczególnie w epidemii ich pomocowe zaangażowanie jest bezcenne. Właściciele i pracownicy firm w ostatnich miesiącach włączyli się m.in. w akcję świąteczną „Każdy może pomóc”, w ramach której ok. 650 dzieci objętych pomocą społeczną otrzymało wymarzone, gwiazdkowe prezenty. Rzeczowo wsparli akcję „Książka dla seniora”, przekazując samotnym, starszym osobom trzysta ulubionych pozycji czytelniczych. Wolontariacko i rzeczowo włączyli się też w projekt „Świąteczna paczka dla seniora”, dzięki któremu piękne upominki otrzymało ponad 200 sędziwych podopiecznych Ośrodka. Przedstawiciele biznesu odpowiedzialnie społecznego w Gdańsku angażują się też m.in. fundując obiady osobom potrzebującym, a dzieciom wyprawki szkolne. Wspierają lokalne pomysły, które służą pobudzeniu społecznej aktywności w dzielnicach. Pracownicy firm pomagają dzieciom w nauce języków obcych, w rozwijaniu ich zainteresowań i zdolności.    

Jeśli możesz i chcesz, wspieraj młode talenty

Gdański MOPR zachęca do kontaktu kolejnych przedsiębiorców i pracowników mających możliwości i chęć do współdziałania. Można włączyć się m.in. w projekt „Mentor talentu”, dotyczący wsparcia w edukacji i rozwoju uzdolnionych dzieci z uboższych rodzin. Potrzebne są też wspólne inicjatywy dbające o aktywizację mieszkańców oraz o ich integrację. Takie działania są ważne szczególnie w czasie epidemii, kiedy nasila się poczucie izolacji i społecznego wyobcowania. Zapraszamy też do współpracy m.in. w ramach „Wolontariatu pracowniczego”, projektu dotyczącego zaangażowania kadry firmy w wybrane działania prospołeczne np. aktywizację osób niepełnosprawnych lub seniorek i seniorów. O innych propozycjach można przeczytać na stronie gdańskiego MOPR.

 

Zapraszamy do kontaktu

Kierowanie się zasadą odpowiedzialnego biznesu to nie tylko satysfakcja wynikająca z niesienia pomocy. To także budowanie marki oraz tworzenie wartości przedsiębiorstwa opartego na zaufaniu i silnych więziach społecznych. Właścicieli i pracowników firm zainteresowanych współpracą na rzecz podopiecznych gdańskiej pomocy społecznej, zapraszamy do kontaktu.

Na sygnał od Państwa czeka Magdalena Theus z Referatu Animacji Lokalnej i Wolontariatu MOPR w Gdańsku, tel. kom.: 501 766 494, email: magdalena.theus@mopr.gda.pl (w godzinach pracy Ośrodka).  

oprac. IB

TV

Dobiega końca realizacja zakładu termicznej obróbki odpadów