• Start
  • Wiadomości
  • Biznes dobry dla świata. Poznaj ideę przedsiębiorczości społecznej - webinar w środę

Biznes dobry dla świata. Poznaj ideę przedsiębiorczości społecznej - zaproszenie na webinar

Czy warto założyć przedsiębiorstwo społeczne? Jakie mogą z tego płynąć korzyści i dla kogo? Czym różni się „zwykły” biznes od biznesu społecznie odpowiedzialnego? Na te pytania odpowiedzą uczestnicy spotkania online, które odbędzie się 10 listopada w ramach 14. Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Swoimi doświadczeniami podzielą się przedstawiciele przedsiębiorstw społecznych z Gdańska, Gdyni i Sopotu. Wydarzenie będzie też okazją do tego, aby dowiedzieć się, komu służy i czym jest ekonomia społeczna.
07.11.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
WEBINAR
mat. OMGGSŚwiatowy Tydzień Przedsiębiorczości to święto budowania własnych firm, relacji przedsiębiorczych czy powrotów na rynek pracy. Z tej okazji w środę, 10 listopada o godz. 10:00 Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot, Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Dobra Robota, Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, Miasto Sopot, Miasto Gdańsk oraz gdański Starter organizują wydarzenie on-line pt. „Czy warto założyć przedsiębiorstwo społeczne? Korzyści z założenia przedsiębiorstwa społecznego”.

Centralnym punktem spotkania będą „case studies” przedsiębiorstw społecznych z Gdańska, Gdyni i Sopotu.

Swoimi doświadczeniami podzielą się przedstawiciele: Spółdzielni Socjalnej Kooperacja z Sopotu, Spółdzielni Socjalnej Zeroban z Gdańska oraz Spółdzielni Socjalnej Dobre Miejsce z Gdyni. Przedstawione przez nich dobre praktyki staną się inspiracją do dyskusji, która przewidziana jest w drugiej połowie webinaru.

Współczesny przedsiębiorca w swojej pracy powinien, poza myśleniem o generowaniu zysku, być świadomy wpływu jaki wywiera na otoczenie i środowisko. Światowe trendy mówią o tym, że „dziś biznes nie powinien myśleć o tym, czy jest najlepszy na świecie, a bardziej, czy jest najlepszy dla świata” – podkreśla prof. Bolesław Rok, ekspert w dziedzinie CSR, etyki biznesu i circular economy. Takie firmy, startupy i innowacje sięgają po najśmielsze marzenia i je realizują, uwzględniając w swojej działalności dobro otoczenia. W tym właśnie modelu biznesowym osadza się ekonomia społeczna.

W temat ekonomii społecznej wprowadzą uczestników: Karolina Weiner - animatorka OWES Dobra Robota (OMGGS) oraz Iga Kopeć - doradca biznesowy OWES Dobra Robota, Pracodawcy Pomorza. Spotkanie poprowadzi dziennikarz radiowy - Filip Jędruch.

Link do rejestracji: https://bit.ly/webinarSTP

Autor: Artur Brzozowski - OMGGS/oprac. MW

TV

Dobiega końca realizacja zakładu termicznej obróbki odpadów