Bezpłatny obiad dla przedszkolaka lub ucznia. Rodzicu, nie zapomnij i złóż wniosek

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku przypomina uprawnionym rodzicom o konieczności złożenia wniosku o dożywianie dziecka w przedszkolu lub szkole. Formalności trzeba dopełnić, by to bezpłatne wsparcie było świadczone do końca roku szkolnego 2022/2023.
( 04.01.2023 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Bezpłatne obiady dla przedszkolaka lub ucznia realizowane są w ramach programu gminnego osłonowego i rządowego „Posiłek w szkole i w domu”
Bezpłatne obiady dla przedszkolaka lub ucznia realizowane są w ramach programu gminnego osłonowego i rządowego „Posiłek w szkole i w domu”
fot. svklimkin / Pixabay

Nowy rok - czas przedłużyć aktywność Karty Mieszkańca, by korzystać z udogodnień

Ta pomoc jest adresowana do najmłodszych z rodzin, w których dochód na osobę nie przekracza 1200 zł, tj. 200 procent kryterium dochodowego, obowiązującego w pomocy społecznej. 

Nieodpłatne dożywianie gdańskich uczniów i przedszkolaków odbywa się w ramach dwóch programów: rządowego „Posiłek w szkole i w domu” oraz gminnego osłonowego.

Pomoc uruchamiana niezwłocznie

MOPR prosi rodziców, opiekunów dzieci o przekazywanie wniosków o dożywianie bezpośrednio do Centrum Pracy Socjalnej, obsługującego dzielnicę ich zamieszkania. Kontakt do CPS znajduje się na stronie internetowej Ośrodka.

Do podania trzeba dołączyć:

  • dokumenty potwierdzające wysokość dochodów netto za miesiąc poprzedzający miesiąc złożenia wniosku (np. zaświadczenie od pracodawcy, odcinek renty, odcinek emerytury);
  • w przypadku, gdy w rodzinie są osoby z niepełnosprawnością lub długotrwale chore - aktualne orzeczenie o niepełnosprawności lub zaświadczenie o stanie zdrowia;
  • osoby prowadzące działalność gospodarczą - oświadczenie o uzyskanym dochodzie, zaświadczenie z Urzędu Skarbowego.

Szczegółowymi informacjami służą mieszkankom i mieszkańcom pracownicy socjalni gdańskiego MOPR, którzy starają się, aby wsparcie było uruchamiane błyskawicznie.

Oprac. AO

Zmień nawyki i obniż rachunki za prąd. Włącz zielone światło dla oszczędzania