• Start
  • Wiadomości
  • Bezpieczniej w Śródmieściu. Prezydent Gdańska spotkała się z komendantem policji

Będzie bezpieczniej w Śródmieściu. Prezydent Gdańska spotkała się z komendantem miejskim policji

W środowe popołudnie, 5 marca, prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz spotkała się z insp. Tomaszem Hintzem, komendantem miejskim policji w naszym mieście. Celem spaceru była poprawa bezpieczeństwa w rejonie Głównego Miasta.
06.04.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
dwóch mężczyzn, w środku kobieta, idą chodnikiem wzdłuż brukowanej ulicy
W spacerze, którego tematem było bezpieczne Śródmieście, udział wzięła prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, komendant policji insp. Tomasz Hintz, i zastępca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Krzysztof Domagalski
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Zielone Miasto a Strategia Rozwoju Gdańska: drzewa, woda, adaptacja i obieg zamknięty

Wspólny spacer prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz i komendanta miejskiego policji w Gdańsku insp. Tomasza Hintza odbył się ulicami Długą, Powroźniczą, Tkacką oraz Piwną. Był on okazją do rozmów o bezpieczeństwie mieszkańców i rozwiązaniach wpływających na poziom bezpieczeństwa w rejonie Głównego Miasta. W trakcie spotkania wyrażona została inicjatywa powrotu policji do budynku przy ulicy Piwnej.

- Bezpieczeństwo mieszkańców Śródmieścia jest dla mnie absolutnym priorytetem. Podczas spaceru z panem komendantem odwiedziliśmy miejsca, które są naszymi największymi wyzwaniami. Cieszę się, ze policja wróci na Piwną, zadeklarowałam w tej sprawie pełne wsparcie. A w najbliższym czasie będziemy informowali o kolejnych krokach poprawiających poczucie bezpieczeństwa w centrum Gdańska - komentuje prezydent Aleksandra Dulkiewicz.

W spotkaniu wziął również udział Krzysztof Domagalski, zastępca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Uczestnicy, poza spacerem po ulicach Głównego Miasta, odwiedzili także budynek po byłym komisariacie przy ulicy Piwnej.

Oprac. AO