Bartosz Kurek będzie uczestniczył w treningach Trefla

Na tegorocznych mistrzostwach świata wybrano go najlepszym siatkarzem. Potem został zawodnikiem Stoczni Szczecin, ale w czwartek, 29 listopada, rozwiązał umowę z tym klubem. Od niedzieli, 2 grudnia, Bartosz Kurek będzie trenował z zawodnikami Trefla Gdańsk do czasu podpisania kontraktu z nowym klubem.
( 01.12.2018 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Kwiecień 2016, hala Ergo Arena, mecz Lotos Trefl Gdańsk - Asseco Resovia Rzezów. Atakuje Bartosz Kurek
Kwiecień 2016, hala Ergo Arena, mecz Lotos Trefl Gdańsk - Asseco Resovia Rzezów. Atakuje Bartosz Kurek
fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl


W czwartek, 29 listopada, wieczorem, siatkarze Trefla Gdańsk rozgrywali zaległy wyjazdowy mecz PlusLigi ze Stocznią Szczecin. Wygrali 3:0 (25:23, 25:20, 25:21) a MVP spotkania - po raz czwarty w sezonie - został wybrany Maciej Muzaj.

Stocznia Szczecin – Trefl Gdańsk 0:3 (23:25, 20:25, 21:25)

Stocznia: Żygadło 1, Kaziyski 11, Gałązka 6, Kluth 11, Penchev 5, van de Voorde 12, Mihułka, Rossard (obaj libero) oraz Wika

Trefl: Nowakowski 9, Janusz 4, Niemiec 7, Mijailović 5, Muzaj 22, Schott 10, Olenderek (libero) oraz Hebda 1


Gospodarze do meczu z Treflem przystąpili mocno osłabieni, bowiem przed tym spotkaniem kontrakty ze szczecińskim klubem rozwiązało czterech zawodników: Bartosz Kurek, Nicholas Hoag, Lukas Tichacek oraz Aleksander Maziarz. Powód: zaległości finansowe.

Kurek, najlepszy siatkarz ostatnich mistrzostw świata, ze Szczecina przyjechał do Gdańska. Do czasu znalezienia nowego klubu będzie trenował z Treflem. 

- Bardzo nam zależało, żeby na okres poszukiwania nowego klubu Bartek był w stałym treningu, nie tracąc tego czasu. Trener Andrea Anastasi to jeden z najlepszych szkoleniowców na świecie, więc szybko zrodził się pomysł, by właśnie z gdańskim klubem porozmawiać o takiej możliwości. Bardzo się cieszę, że zarówno zarząd Trefla, jak i trener Anastasi pozytywnie zareagowali na takie rozwiązanie - mówi Jakub Michalak, manager Kurka.

Po meczu w Szczecinie siatkarze Trefla otrzymali dwa dni wolnego. Najbliższy trening odbędą w niedzielę, 2 grudnia. Na tych zajęciach pojawi się także Kurek.  

- Bardzo się cieszymy, że przez kilka, a może kilkanaście dni w treningach z drużyną będzie uczestniczyć tak wybitny siatkarz, jakim jest Bartek. Od początku oczywistym było, że Bartosz dołącza tylko do treningów i na pewno nie będziemy go zgłaszać do rozgrywek. Mamy w swoich szeregach świetnego atakującego, jakim jest Maciej Muzaj i trzymamy kciuki, by w najbliższych starciach Maciek dokładał do swojej kolekcji kolejne statuetki MVP - zaznacza prezes Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski.

Gdańszczanie najbliższy mecz ligowy rozegrają w piątek, 7 grudnia, z ONICO Warszawa. Początek w Ergo Arenie o godz. 20.30.