• Start
  • Wiadomości
  • Armatis, francuskie centrum obsługi firm, otworzyło biuro w Gdańsku.

Armatis, francuskie centrum obsługi firm, otworzyło biuro w Gdańsku. Zatrudni prawie 300 osób

Firma Armatis, specjalizująca się w obsłudze klienta i sprzedaży, rozpoczęła swoją działalność w Gdańsku. To szósty oddział tej francuskiej spółki w Polsce. Armatis prowadzi m.in. infolinie oraz kampanie marketingowe i sprzedażowe dla wielu znanych marek. W gdańskiej siedzibie Armatis pracuje 120 osób. W planach, w ciągu kilku miesięcy zatrudnienie ma wzrosnąć do 280 pracowników.
24.11.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
W gdańskim biurze Armatis Polska zatrudnienie znajdzie ok. 280 osób
W gdańskim biurze Armatis Polska zatrudnienie ma znaleźć blisko 300 osób
mat. Armatis Polska

W jakiej części kraju przeważają call center?

Oficjalne otwarcie siedziby Armatis Polska w naszym mieście odbyło się w czwartek, 24 listopada, w biurowcu Wave by Skanska, przy al. Grunwaldzkiej 347.

Thyssenkrupp otworzy zakład wytwarzający linie produkcyjne dla przemysłu motoryzacyjnego. Pracę znajdzie 30-50 osób

Oprócz Gdańska, Armatis Polska ma swoje siedziby jeszcze w Warszawie, Bielsko-Białej, Katowicach, Krakowie i Stalowej Woli.

- Jestem przekonany, że gdańska lokalizacja będzie naszą perłą w koronie. Kiefy patrzyliśmy, gdzie mamy się rozwijać - a mamy progres rok do roku o 30 procent - to widać, że nasze biura są głównie na południu. Właściwie 80 procent wszystkich call center jest w tej części Polski oraz w Warszawie. A północ i Gdańsk był terenem jeszcze niedostatecznie eksplorowanym. Chcemy być tu ważnym graczem na rynku lokalnym - powiedział Krzysztof Lewiński, prezes Armatis Polska.

Ile osób przyjmie do pracy Armatis?

Przemysław Paliszewski odpowiadający za wszystkie biura Armatis w kraju poza Warszawą, poinformował, że w gdańskim biurze pracuje już 120 osób. Średnia wieku pracowników wynosi 27 lat. Nabór trwał niecałe pół roku.

- Powierzchnia biura, którą dysponujemy, daje nam możliwości zwiększenia zatrudnienia do 280 osób. Przy takim tempie rekrutacji jak do tej pory szacuję, że stanie się to w ciągu kilku najbliższych miesięcy - dodał Przemysław Paliszewski.

Amerykańska firma z branży IT otworzyła w Gdańsku swoje pierwsze biuro w Polsce

Pracownicy gdańskiego biura będą angażowani w projekty realizowane dla wielu globalnych marek z takich sektorów jak bankowość, turystyka, e-commerce, media i telekomunikacja oraz branża lotnicza.

Oferta wielojęzycznych centrów obsługi jest obecnie bardzo poszukiwana, ponieważ klienci preferują firmy komunikujące się z nimi w ich własnym języku, a nie jedynie w języku angielskim. Potwierdzają to badania Komisji Europejskiej, zgodnie z którymi 82 proc. konsumentów chętniej dokona zakupu produktów, jeśli są one oferowane w ich rodzimym języku. Nie ma przy tym znaczenia nawet wysoki poziom znajomości języka angielskiego potencjalnego klienta.

Krótka historia francuskiej firmy 

Firma Armatis powstała w 1989 r. w Paryżu. Ma wiele biur we Francji. Oddziały spółki funkcjonują też w Portugalii i Tunezji.

W sześciu oddziałach w Polsce Armatis zatrudnia ok. 1700 osób.

Armatis tworzy rozwiązania outsourcingowe dla firm. Dotyczą wielokanałowego wsparcia klienta, sprzedaży, helpdesku oraz innych rozwiązań, które są dostarczane w kilkunastu językach.

Firma technologiczna iTechArt z Nowego Jorku otwiera biuro w Gdańsku

Otwarcie biura Armatis Polska w Gdańsku było możliwe dzięki wsparciu Invest in Pomerania. To samorządowa inicjatywa non-profit, koordynowana przez Agencję Rozwoju Pomorza, spółkę samorządu województwa pomorskiego.

TV

Dobiega końca realizacja zakładu termicznej obróbki odpadów