• Start
  • Wiadomości
  • Thyssenkrupp otworzy zakład wytwarzający linie produkcyjne dla przemysłu motoryzacyjnego

Thyssenkrupp otworzy zakład wytwarzający linie produkcyjne dla przemysłu motoryzacyjnego. Pracę znajdzie 30-50 osób

Thyssenkrupp Automation Engineering w I kwartale 2023 r. otworzy w Gdańsku, swój pierwszy w Polsce zakład, gdzie zatrudni od 30-50 osób. Niemiecki inwestor będzie produkować maszyny i systemy montażowe do układów napędowych samochodów elektrycznych. 
12.10.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
W gdańskim zakładzie Thyssenkrupp AE powstawać będą np. linie produkcyjne systemów magazynowania energii w autach
W gdańskim zakładzie Thyssenkrupp AE powstawać będą np. linie produkcyjne systemów magazynowania energii w autach
mat. Thyssenkrupp Automation Engineering

Gdzie może powstać zakład Thyssenkrupp?

Decyzja dotycząca lokalizacji fabryki jeszcze nie zapadła. Wiadomo, że nie będzie to budowa zakładu od fundamentów, ale wynajęcie istniejącej hali.
 
- Pod uwagę branych jest kilka lokalizacji, w tym okolice lotniska i portu - mówi Mikołaj Trunin z Invest in Pomerania, (samorządowa inicjatywa koordynowana przez Agencję Rozwoju Pomorza - przyp. red.), która pomaga Thyssenkrupp AE w realizacji przedsięwzięcia.

Kto znajdzie pracę w fabryce niemieckiej firmy?

Trwa już natomiast rekrutacja pracowników do zakładu Thyssenkrupp AE. Spółka chce zatrudnić od 30 do 50 osób
 
Poszukiwani są inżynierowie konstruktorzy budowy maszyn, programiści PLC i robotycy, projektanci układów automatyki, mechanicy i elektrycy instalacji przemysłowych. Niezwykle pożądanym jest doświadczenie w budowie maszyn i uruchamianiu linii przemysłowych, a także w zarządzaniu projektami w branży motoryzacyjnej.

Dlaczego Gdańsk?

– Z naszego punktu widzenia warunki w Polsce i Gdańsku są idealne. Od wielu lat utrzymujemy bliskie i udane relacje biznesowe z polskimi firmami partnerskimi, w szczególności mamy bardzo dobrą sieć w rejonie Gdańska - tłumaczy Olaf Schultz, członek zarządu Thyssenkrupp Automation Engineering, oddział Polska.
 
Na decyzję o umiejscowieniu inwestycji w Gdańsku wpłynęła m.in. łatwość integracji nowej fabryki z istniejącą organizacją niemieckiej spółki. Thyssenkrupp AE posiada bowiem inne ważne zakłady produkcyjne w Bremie i Chemnitz

Półmetek budowy fabryki Northvolt w Gdańsku. Produkcja ruszy na początku 2023 roku

W zakładzie w Gdańsku produkowane będą maszyny i systemy montażowe do układów napędowych z obszaru e-mobility. Wśród klientów docelowych będą producenci i dostawcy samochodów.
 

TV

II dzień Zjazdu Hanzy w Gdańsku. Jarmark i Szczyt Burmistrzów