• Start
  • Wiadomości
  • Koronawirus. Apel prezydent Gdańska do młodych i nie tylko: “spotykajmy się on-line”

Koronawirus. Apel prezydent Gdańska do młodych i nie tylko: “spotykajmy się on-line”

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz opublikowała apel na swoim profilu w mediach społecznościowych, który skierowany jest przede wszystkim do najmłodszych gdańszczan i gdańszczanek. Apel to jednocześnie prośba, by w tym trudnym czasie, jakim jest epidemia koronawirusa, korzystać z dobrodziejstw internetu i pozostać w domu.
( 13.03.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Czas bez szkoły można dobrze spożytkować. Komputer okaże się na pewno pomocny, ale warto też nadrobić zaległości książkowe
Czas bez szkoły można dobrze spożytkować. Komputer okaże się na pewno pomocny, ale warto też nadrobić zaległości książkowe
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

Być “on-line” to inaczej być w sieci, korzystać z internetu. I choć wiele mówi się o negatywnym wpływie wirtualnego świata na relacje międzyludzkie, nadszedł taki czas, że internet stał się jednym z najbezpieczniejszych narzędzi do komunikowania się z drugim człowiekiem. Stał się też świetną alternatywą dla wypełnienia wolnego czasu, którego najwięcej mają teraz dzieci i uczniowie, którzy z powodu zamknięcia placówek edukacyjnych siedzą w domach. A jeśli z domów wychodzą, to bardzo źle, bo dom jest aktualnie najbezpieczniejszym do przebywania miejscem. Z tego powodu prezydent Gdańska zaapelowała do uczniów, by nie rezygnowali z kontaktów towarzyskich, ale osobiste spotkania zamienili na spotkania w sieci. 

Na facebook'u Aleksandry Dulkiewicz czytamy: 

"Drogie młode mieszkanki i młodzi mieszkańcy naszego Miasto Gdańsk, proszę byście swój czas bez szkoły przeznaczyli na spotkania, rozwój, naukę, gry i zabawy... ale #online. Pozostańcie w domach. W trosce o bezpieczeństwo swoje, jak i bliskich. Wspólnie jesteśmy za siebie odpowiedzialni."

 

APEL PREZYDENT GDAŃSKA DO NAJMŁODSZYCH GDAŃSZCZANEK I GDAŃSZCZAN

 

Aleksandra Dulkiewicz w filmie zaprosiła też gdańską młodzież do wzięcia udział czacie z prezydent Gdańska, który odbędzie za kilka dni.

- Zapraszam na czat w przyszłym tygodniu, czat adresowany specjalnie do młodych mieszkańców i mieszkanek Gdańska. Porozmawiamy o czym będziecie chcieli. Do zobaczenia on-line - powiedziała Aleksandra Dulkiewicz.