Aniołki. W sobotę otwarcie Klubu Sąsiedzkiego. To będzie "wydarzenie nie z tego świata"

Już w ten weekend,18 lutego, zaplanowano uroczyste otwarcie Klubu Sąsiedzkiego, który działać będzie przy ul. Mikołaja Kopernika 8. Przygotowano sporo atrakcji dla mieszkańców, w tym warsztaty i spacer edukacyjny dla chętnych. Zajrzyjcie, sprawdźcie jak wygląda i jaką ofertę przygotowano na najbliższe miesiące działalności.
17.02.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
grafika w kolorze biało - czarnym, przedstawia młodego mikołaja kopernika po lewej, po prawej informacja o atrakcjach z okazji otwarcia klubu sąsiedzkiego
Mat. Fundacja RC

550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika

Data otwarcia Klubu Sąsiedzkiego jest nieprzypadkowa. Wydarzenie odbędzie się w 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika - z tego też powodu rok 2023 został ogłoszony przez rząd RP Rokiem Kopernika.

Orunia Górna - Gdańsk Południe. Nowa przestrzeń dla społeczności

Jakie atrakcje przygotowano na 18 lutego?

  • Godz. 11.00 - spacer edukacyjny z lokalną przewodniczką Gabrielą Kosicką po dzielnicy. Początek i koniec spaceru na ul. Kopernika 8.
  • Godz. 12.00 - uroczyste otwarcie Klubu Sąsiedzkiego w towarzystwie zaproszonych gości i lokalnych partnerów. Poczęstunek.
  • Godz. 13.00 - warsztaty robienia papierowych aniołków dla dzieci i rodziców/opiekunów.
  • Godz. 15.00 - warsztaty dla starszych dzieci i dorosłych - zabawa z kolażem i wizerunkiem M. Kopernika

Przez cały dzień będzie można też oglądać wystawę projektu CRAFTGEN "Obrazy z filcu i intarsji".

mapka z czerwonym punktem którym zaznaczono lokalizację klubu sąsiedzkiego
Tutaj, od soboty, działać będzie Klub Sąsiedzki na Aniołkach
Mat. Fundacja RC

Kto będzie zarządzał Klubem Sąsiedzkim?

Klub na Aniołkach będzie miejscem, w którym mieszkańcy będą mogli spotkać się, porozmawiać lub przeczytać gazetę z kubkiem gorącej herbaty w ręku. Ponadto będzie możliwość spędzenia tam czasu wolnego, poznania nowych, ciekawych osób czy wzięcia udziału w różnorodnych warsztatach.

Klub Sąsiedzki będzie funkcjonował w lokalu Rady Dzielnicy Aniołki, przy ul. M. Kopernika 8/4. Będzie otwarty przez 3 dni w tygodniu przez 5 godzin.

Budżet Obywatelski 2024 czas start! Do wydania ponad 20 mln złotych

Jak zapowiadają przedstawiciele Fundacji RC, która będzie prowadzić ten Klub, ma on być miejscem dla wszystkich mieszkańców i mieszkanek - będzie służył spotkaniom, rozmowom i różnej aktywności. Ma być miejscem "sąsiedzkiej energii i pomysłów".