• Start
  • Wiadomości
  • Aktywne Sąsiedztwo czyli po 100 tys. na projekty w dzielnicach

Aktywne Sąsiedztwo czyli po 100 tys. na projekty w dzielnicach

Zgodnie z założeniami Programu Społecznego „Aktywne Sąsiedztwo” Zakład Utylizacyjny przekazał granty w wysokości 100 tys. zł na realizację projektów w dzielnicach Ujeścisko-Łostowice i Jasień. Dzięki tym środkom Szadółki zyskają skwer, a Ujeścisko park rekreacji.
07.07.2017
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Rady Dzielnic Ujeścisko-Łostowice i Jasień otrzymały granty od Zakładu Utylizacyjnego

Program „Aktywne Sąsiedztwo” realizowany jest od roku. - Mamy świadomość, że posiadanie takiego sąsiada jak Zakład Utylizacyjny bywa uciążliwe dla mieszkańców. Dlatego oprócz planu inwestycyjnego, którego realizacja przekłada się na ograniczenie uciążliwości odorowych, prowadzimy również działania skierowane do najbliższego otoczenia, ujęte w programie pn. „Aktywne Sąsiedztwo”. Chcemy odpowiadać na różne potrzeby naszych sąsiadów i wnosić pozytywne inicjatywy w najbliższym otoczeniu – mówi Michał Dzioba, prezes Zakładu Utylizacyjnego. 

Działania podzielono na dwie główne grupy: cykliczne i jednorazowe. Wśród nich znajdziemy m.in. granty dla szkół podstawowych, eventy dla mieszkańców, wsparcie lokalnych inicjatyw itp.

- Jest to unikalny projekt w branży gospodarki komunalnej, realizowany przy pełnym poparciu Miasta. Warto podkreślić, że bez partnerów programu, ich zaangażowania, ten program nie byłby możliwy do wdrożenia z takim powodzeniem. Mam nadzieję na dalszy rozwój tego typu działań i dalsze pogłębianie współpracy – stwierdza Piotr Grzelak, Zastępca Prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej.

Gdańsk. Urząd Miejski, ul. Nowe Ogrody. Przekazanie czeków w ramach Programu Społecznego „Aktywne Sąsiedztwo”

Spotkanie w Urzędzie Miejskim w Gdańsku miało uroczysty wymiar. Przedstawiciele Rad Dzielnic Ujeścisko-Łostowice oraz Jasień oprócz symbolicznych czeków po 100 000 zł na realizację zgłoszonych projektów, otrzymali także podziękowania za dotychczasową współpracę.

- Cieszę się, że nasze pomysły na różnego rodzaju udogodnienia dla mieszkańców, na polepszenie komfortu ich życia, są doceniane zarówno przez władze Gdańska, jak również przez Zakład Utylizacyjny, a przede wszystkim przez mieszkańców – mówi Magdalena Nowicka, Przewodnicząca Zarządu Dzielnicy Jasień. - Wypracowanie takich relacji wymaga zaangażowania obydwu stron i w tym wypadku działa to bardzo dobrze. Ze swojej strony chciałem podziękować ZU za dotychczasowe działania na rzecz mieszkańców Ujeściska – dodaje Danuta Gdaniec, Przewodnicząca Rady Dzielnicy Ujeścisko – Łostowice.

Podczas spotkania Michał Dzioba zaprosił przedstawicieli Rad Dzielnic do udziału w najbliższym wydarzeniu organizowanym przez Zakład, tj. Rodzinnym Biegu Czyste Miasto Gdańsk, który odbędzie się już 16 września br. Podkreślił również wagę innego elementu program – licznych działań informacyjnych skierowanych do mieszkańców, dot. planów budowy spalarni odpadów oraz inwestycji na rzecz redukcji uciążliwości.

Projekty zgłoszone do budżetu dzielnicowego będą zrealizowane w ciągu roku.

TV

Dobiega końca realizacja zakładu termicznej obróbki odpadów