Konsultacje z psychologiem, dzielenie się doświadczeniami w grupie innych osób walczących z chorobą - z tego można skorzystać w Akademii Walki z Rakiem w Gdańsku działającej przy Fundacji Hospicyjnej. Wszystkie zajęcia, warsztaty są bezpłatne.
- Wsparcie psychologiczne jest bardzo ważnym uzupełnieniem terapii onkologicznej i procesu zdrowienia. Wiele osób powtarza sobie „Muszę być silny”, ale czasem z tym byciem silnym bywa trudno - mówi Anna Marlęga-Woźniak, psycholożka Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC i koordynatorka Akademii Walki z Rakiem w Gdańsku.
Uczestnicy grupy wsparcia podczas kameralnych spotkań, z pomocą wykwalifikowanych prowadzących, wymienią się doświadczeniami. Będą też uczyli się, jak rozpoznawać emocje, a także w jaki sposób sobie z nimi radzić. Program spotkań grupy wsparcia opiera się na terapii Simontona, założeniach terapii behawioralnej oraz na wybranych technikach redukcji stresu.
Akademia Walki z Rakiem filia Gdańsk działająca przy Fundacji Hospicyjnej od 2006 roku obejmuje swoim wsparciem rocznie od 150-200 osób. Badania pokazują, że niezwykle wyczerpująca terapia onkologiczna, uzupełniona o wsparcie psychologiczne, zwiększa szanse na pomyślne zakończenie leczenia oraz w znaczącym stopniu poprawia jakość życia pacjentów.
Jak skorzystać z zajęć i konsultacji? Wystarczy napisać na adres: awzr@fundacjahospicyjna.pl lub zadzwonić pod numer 668 450 753 i umówić się na konsultację.
Wszystkie zajęcia i konsultacje są bezpłatne. Mogą z nich skorzystać mieszkańcy Gdańska. WAŻNE: Spotkania grupy wsparcia odbywają się w formie online. Projekt finansowany jest ze środków miasta Gdańska.