• AP Lotos Gdańsk - Tarnovia Tarnów 3:0. Pewne zwycięstwo i awans w tabeli

Pewne zwycięstwo i awans w tabeli. Trzy gole piłkarek AP Lotos Gdańsk

W ostatnich pięciu meczach piłkarski AP Lotos Gdańsk odniosły cztery zwycięstwa. To czwarte w niedzielę, 8 maja, na stadionie przy al. Grunwaldzkiej 244 z Tarnovią Tarnów 3:0. Dzięki temu podopieczne trenera Tomasza Borkowskiego wskoczyły na szóste miejsce w tabeli. Drugiego gola w ekstraklasie zdobyła 16-letnia Zuzanna Grzywińska.
09.05.2022
Zuzanna Grzywińska (walczy o piłkę, w czarnej koszulce) zdobyła pierwszego gola dla gdańskiej drużyny

W 42. minucie Zuzanna Grzywińska otrzymała podanie od Klaudii Słowińskiej, za chwilę pewnym strzałem pokonała bramkarkę Tarnovii,
Annę Bałuszyńską. Grzywińska w czerwcu skończy dopiero 16 lat, było to jej drugie trafienie w ekstraklasie.

- Cieszę się ze zdobycia gola, strzelenie dwóch bramek w ekstralidze jest dla mnie dużym osiągnięciem i mam nadzieję, że będzie ich coraz więcej - mówiła już po spotkaniu młoda piłkarka AP Lotos. - Od trenera w przerwie usłyszałyśmy dużo motywacji i podpowiedzi, wpłynęło to na naszą grę i myślę, że poprawiłyśmy swoje działania.

Po przerwie podopieczne trenera Tomasza Borkowskiego kreowały atak za atakiem, stwarzając zagrożenie pod bramką Tarnovii. W 64. minucie Angelika Kołodziejek zagrała do dobrze ustawionej Kornelii Okoniewska, która nie miała większego problemu z umieszczeniem piłki w siatce. Wynik meczu w 85. minucie ustaliła wracająca po kontuzji Roksana Polańska.

Dzięki zwycięstwu AP Lotos awansował na szóste miejsce w tabeli. Ma 27 punktów, do piątego AZS Uniwersytet Jagielloński traci trzy "oczka". Za plecami gdańszczanek są Sportis KKP Bydgoszcz i Medyk PoloMarket Konin (po 24 punkty).

Kolejny mecz gdańskie piłkarki zagrają z TME UKS SMS Łódź, aktualnym liderem i głównym kandydatem do mistrzostwa Polski. Jesienią ekipa trenera Borkowskiego pokonała faworytki 1:0.

AP LOTOS Gdańsk – Tarnovia Tarnów 3:0 (1:0)

Bramki: Zuzanna Grzywińska (42’), Kornelia Okoniewska (64’), Roksana Polańska (85’)