• Start
  • Wiadomości
  • 50-lecie przyłączenia Szadółek do granic Gdańska. W sobotę festyn

50-lecie przyłączenia Szadółek, a więc i dzielnicy Jasień, do Gdańska. W sobotę festyn

W tym roku kilka gdańskich dzielnic świętuje okrągłą, 50. rocznicę włączenia w granice administracyjne naszego miasta. Jedną z nich jest Jasień. Z tej okazji Rada Dzielnicy Jasień zaprasza mieszkańców na zabawę plenerową, którą zaplanowano przy ul. Lubowidzkiej.
20.07.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
na zdjęciu czworo małych dzieci, stoi w dmuchanym kolorowym zamku
W ten weekend bawi się Jasień!
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

50-lecie przyłączenia Szadółek do Gdańska

Pod takim hasłem odbędzie się festyn, który zorganizowany zostanie w sobotę, 22 lipca. Koniecznie zajrzyjcie na teren dawnego szkolnego boiska, przy ul. Lubowidzkiej 8, bo przygotowano sporo atrakcji. Zabawa rozpocznie się o godz. 14 i potrwa do godz. 19. Pierwsze 2 godziny zaplanowano głównie z myślą o rodzinach z małymi dziećmi. Maluchy będą mogły pobawić się na zjeżdzalni i karuzeli. Będzie też poczęstunek, w tym potrawy przygotowane przez społeczność góralską zamieszkującą na Jasieniu. Nie zabraknie na pewno ciast i... żurku.

Od godz. 16 będzie można posłuchać występów muzycznych lokalnych artystów. Nie zabraknie też okazji do tańca, tak indywidualnego, jak i w grupach. Dobra zabawa - gwarantowana.

Dawne boisko to obecnie zielony teren, obok którego przed laty znajdowała się szkoła - budynku już nie ma, został rozebrany.

W Oliwie integrowali się radni gdańskich dzielnic

Szadółki to część Jasienia

Magdalena Nowicka, przewodnicząca Zarządu Dzielnicy Jasień, przypomina, że w skład tej dzielnicy, dość sporej pod względem powierzchni, wchodzą trzy mniejsze "dzielnice", a więc: Kiełpinek, Jasień i Szadółki.

- Można powiedzieć, że to w zasadzie trzy odrębne "dzielnice w dzielnicy". Każda ma nieco inny charakter - przyznaje przewodnicząca Nowicka. - W związku ze świętowanym przez nas jubileuszem, warto też przypomnieć, że w tym roku mija 50 lat od założenia miejskiego wysypiska śmieci. Dzisiaj działa w tym miejscu Zakład Utylizacyjny.

TV

Prezydent Gdańska z mieszkańcami Aniołek przy jednym stole