• Start
  • Wiadomości
  • 30 lat samorządu. Prezydent Dulkiewicz i marszałek Struk apelują do mieszkańców

30 lat samorządu. Prezydent Aleksandra Dulkiewicz i marszałek Mieczysław Struk apelują do mieszkańców Pomorza

“30 rocznica odrodzenia samorządu terytorialnego to sposobność do przypomnienia jak samorządy przyczyniły się do rozwoju naszych Małych Ojczyzn i tym samym całej Polski” - piszą w liście do mieszkańców Pomorza prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz i marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. Oboje solidarnie apelują, aby w środę, 27 maja, z okazji jubileuszu przyozdobić domy i ulice flagami narodowymi, gminnymi i regionalnymi. 
( Publikacja: 25.05.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Trzy flagi jako symbole trzech źródeł tożsamości: gdańskiej, polskiej i pomorskiej
Trzy flagi jako symbole trzech źródeł tożsamości: gdańskiej, polskiej i pomorskiej
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Z powodu zagrożenia epidemicznego obchody jubileuszu 30-lecia odrodzenia samorządu terytorialnego w Rzeczypospolitej nie mogą być zakrojone na większą skalę. 

“Świadomi obecnych ograniczeń związanych ze stanem zagrożenia epidemicznego, chcemy jednak Państwa zachęcić, aby pomorskie wsie, miasteczka i miasta w tym dniu jubileuszu przyozdobić flagami narodowymi, gminnymi i regionalnymi. Każdy z nas, na miarę swoich możliwości, niech w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych urzędów i podległych jednostek informuje o istocie tego święta, znaczeniu samorządu i jego wpływie na jakość życia mieszkańców tworzących nasze wspólnoty lokalne” - piszą prezydent Aleksandra Dulkiewicz i marszałek Mieczysław Struk.


PRZECZYTAJ CAŁY LIST:

30-lecie-list