PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

13 tys. zł za kurtkę Skiby. Trwa akcja “Moda z sercem - Pomagam Hospicjum Dutkiewicza”

13 tys. zł za kurtkę Skiby. Trwa akcja “Moda z sercem - Pomagam Hospicjum Dutkiewicza”
13 tys. 100 zł zapłacił anonimowy darczyńca za kurtkę przekazaną na licytację przez Krzysztofa Skibę. W sumie kilkadziesiąt gwiazd postanowiło wesprzeć Fundację Hospicyjną unikatowymi fantami w ramach trwającej na Allegro akcji charytatywnej „Moda z sercem - Pomagam Hospicjum Dutkiewicza”. Celem jest zebranie 100 tys. zł potrzebnych na bieżącą działalność hospicjum. Fantów przybywa.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
grafika promująca akcję charytatywną Moda z sercem

 

W pierwszym tygodniu aukcji, oprócz skórzanej kurtki Skiby, hitami były: komplet biżuterii ze zdjęciem Martyny Wojciechowskiej autorstwa Łukasza Wajszczyka, rekwizyty z serialu „Ranczo” przekazane przez reżysera Wojciecha Adamczyka, sukienka od Katarzyny Bujakiewicz oraz książki z autografem Remigiusza Mroza.

Od czwartku (5 sierpnia) na Allegro pojawią się kolejne modowe przeboje przekazane przez gwiazdy, m.in. Katarzynę Bondę, Julię Kuczyńską (Maffashion), Martynę Wojciechowską, Anię Kuczyńską, Macieja Zienia, Macieja „Glebę” Florka.


Kto da więcej?

Kilkadziesiąt polskich gwiazd filmu, telewizji, muzyki, literatury i mody postanowiło pomóc Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku, przekazując na aukcje charytatywne ubrania, torebki, gadżety i książki. Pierwszy tydzień aukcji przyniósł ponad 15 tys. zł. Do celu wciąż jednak trochę brakuje - do końca wakacji Fundacja Hospicyjna chce zebrać dla Hospicjum Dutkiewicza 100 tys. zł.

Każdy z przekazanych darów ma ogromną wartość, bo został podarowany przez ludzi z serca i w odruchu niesienia pomocy. Wiele z nich ma wymiar osobisty. Przykładem jest sukienka przekazana przez Krystynę Przybylską. Ania Przybylska kupiła ją specjalnie na premierę filmu „Bilet na Księżyc”. Niestety z powodu choroby nie mogła już w niej uczestniczyć. Pani Krystyna zdecydowała się przekazać tę cenną pamiątkę, by wesprzeć Hospicjum Dutkiewicza, które opiekowało się Anią w trakcie jej choroby. Aukcja sukienki Ani Przybylskiej rozpocznie się 5 sierpnia.

 

Personalizowany unikat - torebka Pinko od Maffashion, cena wywoławcza 500 zł
Personalizowany unikat - torebka Pinko od Maffashion, cena wywoławcza 500 zł
Fot. Fundacja Hospicyjna

 

Fani mody mogą licytować także czerwoną sukienkę dziennikarki Gabi Drzewieckiej, cardigan z wełny roślinnej Marty Manowskiej, jedną z ostatnich sukienek z kolekcji Magdy Benedy, designerską torbę projektu Ani Kuczyńskiej czy wesołą bluzę, którą zaprojektowano specjalnie dla Macieja „Gleby” Florka do programu „You Can Dance”.

Na prawdziwe hity licytacji zapowiadają się:

  • kolejna czerwona sukienka - przekazana przez pisarkę Katarzynę Bondę,
  • spersonalizowana torebka PINKO przekazana przez Julię Kuczyńską (Maffashion) – to jedyny taki egzemplarz na świecie!
  • różowa sukienka z kolekcji Macieja Zienia 

 

Moda z sercem to także moda na czytanie. Pisarka Ałbena Grabowska przekazała naszyjnik z kolorowych kamieni, który przyniósł jej szczęście. Do naszyjnika dołączyła trzy bestsellerowe książki – cykl „Stulecie Winnych” z dedykacją. Vincent V. Severski podarował wyjątkowe wydanie swojego bestsellera „Odwet” – z osobistym exlibrisem. Michał Nogaś, który do swojej książki dołączył notes dla prawdziwego miłośnika książek. Obaj autorzy wpiszą do książek specjalne, imienne dedykacje dla tych, którzy zaproponują najwyższe kwoty.

Sukienka od Katarzyny Bondy, rozmiar S, cena wywoławcza 150 zł
Sukienka od Katarzyny Bondy, rozmiar S, cena wywoławcza 150 zł
Fot. Fundacja Hospicyjna

 

Harmonogram akcji

Na Allegro znajdziecie już rzeczy przekazane m.in. przez: Katarzynę Bondę, Martynę Wojciechowską, Marzenę Rogalską, Maffashion, Macieja „Glebę” Florka, Wojciecha Malajkata, Macieja Zienia.

Od 5 sierpnia na Allegro znajdziecie rzeczy przekazane m.in. przez: Krystynę Przybylską, która przekazała sukienkę Ani Przybylskiej, Martynę Wojciechowską, Joannę Horodyńską, Aleksandrę Kwaśniewską, Olgę Wittman.

O kolejnych gwiazdach i licytacjach będziemy informować na bieżąco.

Wszystkie licytacje znajdziesz na portalu Allegro Charytatywni

 

Dlaczego to ważne, by się włączyć?

Odpowiada Fundacja Hospicyjna:

- Jest wiele powodów, by nas wspierać. Opiekujemy się ciężko chorymi dziećmi i osobami dorosłymi oraz ich bliskimi. W ciągu roku to ponad 1000 osób w dwóch hospicjach domowych (dla dzieci i dorosłych) oraz w domu hospicyjnym przy ul. Kopernika 6 w Gdańsku. Troszczymy się także o rodzeństwo dzieci chorych oraz o dzieci osierocone, zapewniając im pomoc w ramach programu Fundusz Dzieci Osieroconych Tumbo Pomaga. Wspieramy opiekunów rodzinnych osób nieuleczalnie chorych i u kresu życia, budujemy dla nich Centrum Opieki Wytchnieniowej. Opieka hospicyjna to również wsparcie rodzin pacjentów w trakcie trwania choroby, a także wsparcie dzieci i dorosłych w żałobie. To wielu ludzi, którzy liczą na pomoc i opiekę w najtrudniejszych dla siebie chwilach.

Opieka w hospicjum jest bezpłatna. Ma za zadanie zapewnić możliwie najlepszą jakość życia choremu – w wymiarze fizycznym, emocjonalnym, duchowym i socjalnym. Lekarze, pielęgniarki, opiekunki, rehabilitanci, psycholodzy, dietetycy, duchowni, wspierani przez wolontariuszy odpowiadają na potrzeby podopiecznych. Na takim całościowym podejściu opiera się idea opieki hospicyjnej, którą każdego dnia realizuje Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, największe i najstarsze hospicjum na Pomorzu.

 

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl