PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Spektakl "Taśmy Gdańskie" - wnuki pytają dziadków o powojenny Gdańsk

6 listopada będzie miała miejsce premiera spektaklu "Taśmy gdańskie", dotyczącego powojennego Gdańska. W przedstawieniu są wykorzystane fragmenty nagrań wywiadów, jakie gdańska młodzież przeprowadziła ze swoimi dziadkami i babciami, pytając ich o Gdańsk po wojnie. Spektakl jest skierowany do gimnazjalistów i licealistów i jest dobrym punktem wyjścia do rozmowy o historii naszych rodzin i historii miejsca, w którym się urodziliśmy.

A
A

Kim jesteśmy? Jaka jest historia naszej rodziny? Jak to się stało, że mieszkamy akurat w tym miejscu na Ziemi? Jakie było życie w Gdańsku, kiedy nasi dziadkowie byli nastolatkami? Wojtek Zrałek-Kossakowski i grupa pomorskiej młodzieży postanowili dowiedzieć się więcej o swoich rodzinach w powojennych latach.

Niektórzy mieli szczęście – mogli porozmawiać ze swoimi dziadkami i babciami i nagrać ich wspomnienia. Inni, jak sam reżyser, musieli szukać informacji w materiałach archiwalnych, rodzinnej korespondencji i doniesieniach prasowych. Spektakl jest oparty na zebranych przez nich historiach, ale też odwołuje się do znakomitych publikacji opisujących powojenną rzeczywistość: „1945. Wojna i pokój” Magdaleny Grzebałkowskiej i „Gdańsk – miasto od nowa” Piotra Perkowskiego. „Taśmy gdańskie” to opowieść o odkrywaniu rodzinnych tajemnic i dowiadywaniu się, skąd pochodzimy, ale też o trudnych czasach i niejednoznacznych wyborach.

Taśmy Gdańskie

Premiera:

6 listopada 2016, godz. 18.00

Sala Prób Miejskiego Teatru Miniatura

spektakl dla widzów 13+

Spektakle:

8, 9 i 22 listopada oraz 13 grudnia 2016 o godz. 12.00.

Sala Prób Miejskiego Teatru Miniatura, al. Grunwaldzka 16 w Gdańsku-Wrzeszczu

Bilety grupowe w cenie: 20 zł.

Rezerwacja:

58 341 94 83 lub 601 628 377

bilety@teatrminiatura.pl

Więcej informacji: Pobierz (102.92 KB).

Agnieszka Kochanowska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Miejski Teatr Miniatura