PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Oceń i ulepsz Budżet Obywatelski - rusza ewaluacja

Rozpoczynają się prace nad 9. edycją Budżetu Obywatelskiego. Pierwszym etapem przygotowań jest podsumowanie oraz poznanie opinii mieszkańców dotyczące ostatniej edycji. W ramach ewaluacji przygotowano ankietę i spotkania online z mieszkańcami, wnioskodawcami i radami dzielnic. Swoje uwagi można zgłaszać także mailowo. Działania potrwają do 21 stycznia.

A
A

Każdy mieszkaniec Gdańska ma możliwość wyrażenia swojej opinii o zasadach Budżetu Obywatelskiego 2021 oraz zgłoszenia propozycji zmian. Opinie te mogą dotyczyć m.in. procesu składania projektów, głosowania, realizacji, zapisów regulaminu, działań promocyjnych i informacyjnych, ale także wszelkich innych kwestii związanych z procedurą. Ewaluacji nie będą natomiast podlegały kwestie ujęte w przepisach prawnych.

Harmonogram ewaluacji

  • Ankieta ewaluacyjna dla mieszkańców: 11 – 21 stycznia
  • Zgłaszanie uwag i propozycji zmian mailowo: 11 – 21 stycznia
  • Spotkanie z mieszkańcami – 19 stycznia, godz. 17.00
  • Spotkanie z radami dzielnic – 20 stycznia, godz. 17.00

Ankieta dla mieszkańców Gdańska jest dostępna online

Adres mailowy do zgłaszania uwag: budzetobywatelski@gdansk.gda.pl

Informacje o spotkaniach będą dostępne na stronie www.gdansk.pl/budzet-obywatelski

W listopadzie 2020 r. spośród 357 projektów gdańszczanki i gdańszczanie wybrali do realizacji 115 projektów budżetu obywatelskiego, w tym 45 projektów Zielonego Budżetu Obywatelskiego. Realizacja projektów przewidziana jest na lata 2021/2022.

Marta Formella (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta
Referat Prasowy