Rozpoczynamy cykl spotkań „Nowa Wałowa – przyszłość ulicy”
PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Rozpoczynamy cykl spotkań „Nowa Wałowa – przyszłość ulicy”

Rozpoczynamy cykl spotkań „Nowa Wałowa – przyszłość ulicy”
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Nowa Wałowa - 16x9 - 5

Rozpoczynamy nowy cykl spotkań Nowa Wałowa – przyszłość ulicy. Chcemy wspólnie przedyskutować przyszły kształt głównej osi komunikacyjnej Młodego Miasta – ul. księdza Jerzego Popiełuszki. Zakres dyskusji obejmie sposób ukształtowania kluczowego fragmentu ulicy od skrzyżowania z ulicą Nowomiejską w stronę ul. Rybaki Górne aż do połączenia z ul. Siennicką.

Zależy nam na tym aby rozwiązania przestrzenne były nie tylko poprawne z komunikacyjnego punktu widzenia, ale także wpisywały się w wypracowaną parę miesięcy temu społeczną wizję kształtowania dzielnicy. Dlatego też rozmawiać będziemy także o sposobie kształtowania zabudowy na terenach przylegających bezpośrednio do projektowanej ulicy oraz o sposobie realizacji pierwszego etapu inwestycji – ze szczególnym uwzględnieniem przebiegu i charakteru linii tramwajowej.

Spotkania odbędą się w formie warsztatów, które zostaną poprowadzone przez Stowarzyszenie Inicjatywę Miasto. Architekt Miasta, organizator wydarzenia, oraz Biuro Rozwoju Gdańska przedstawią istniejące założenia planistyczne i obecne uwarunkowania urbanistyczne, które będą podstawą do dalszej dyskusji o przyszłym kształcie, funkcji i otoczeniu ulicy.

Cykl spotkań odbędzie się w I Liceum Ogólnokształcącym. Wejście od ul. Wałowej. Spotkania odbędą się w dniach: 13 czerwca (poniedziałek), 24 czerwca (piątek) oraz 5 lipca (wtorek) w godz. 17-19. Prosimy o wcześniejsze zapisy pod adresem: gwp@gdansk.gda.pl.