Miasto 15-minutowe – w cyklu Gdańskich Debat Miejskich
PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Miasto 15-minutowe – w cyklu Gdańskich Debat Miejskich

Miasto 15-minutowe – w cyklu Gdańskich Debat Miejskich
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Plansza tytułowa debaty 10 a

Dziesiąte już spotkanie – zaplanowane na wtorek, 25 stycznia 2022 r. w godzinach 18–20 – poświęcone będzie omówieniu koncepcji miasta 15-minutowego. Zastanawiać się będziemy jakie zmiany w przestrzeni Gdańska przynieść może wdrożenie tej koncepcji, z jakimi wyzwaniami będziemy musieli się zmierzyć, a także czy faktycznie koncepcja ta jest nowością czy też naturalną kontynuacją toczących się już procesów przemian urbanistycznych.

Do udziału zaprosiliśmy trzech prelegentów, reprezentujących zarówno środowiska akademickie jak i praktyków: pana prof. Aleksandra Noworola z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, pana Pawła Hałata – prezesa Krakowskiego Stowarzyszenia Przestrzeń–Ludzie–Miasto oraz panią Edytę Damszel-Turek, dyrektora Biura Rozwoju Gdańska.

razem

Więcej o uczestnikach >> tutaj. Debatę poprowadzi Architekt Miasta, Piotr Lorens.

Podczas dyskusji poruszymy następujące zagadnienia:

  • na czym polega i z czym się wiąże koncepcja miasta 15-minutowego?
  • na ile wdrożenie koncepcji miasta 15-minutowego wiązać się będzie ze zmianami w strukturze naszych miast? Czy jest to prosta konsekwencja wdrażania idei miasta zwartego, wielofunkcyjnego?
  • w jaki sposób można efektywnie wdrażać koncepcję miasta 15-minutowego?

Spotkanie zorganizowane będzie w trybie on-line. Wszyscy uczestnicy spotkania będą mieli możliwość zadawania pytań czy formułowania komentarzy dotyczących poruszanych zagadnień.

Transmisja będzie dostępna na żywo na www.gdansk.pl 
lub https://livestream.com/gdanskpl/debatymiejskie

Serdecznie zapraszamy!