Zapraszamy na Gdańskie debaty miejskie
PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Zapraszamy na Gdańskie debaty miejskie

Zapraszamy na Gdańskie debaty miejskie
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Prezydent Gdańska zaprasza do udziału w organizowanych przez Biuro Architekta Miasta debatach – cyklu spotkań poświęconych innowacjom w kształtowaniu przestrzeni. Do udziału w nich chcemy zaprosić uznanych specjalistów z obszaru urbanistyki i architektury, w tym przedstawicieli zarówno środowiska naukowego, samorządowców, praktyków jak i organizacje zawodowe oraz pozarządowe. W założeniu debaty mają być otwarte dla wszystkich zainteresowanych, w tym przede wszystkim mieszkanki i mieszkańców Gdańska. Służyć mają zdefiniowaniu nowych idei i koncepcji zarówno odnoszących się do rozwiązań przestrzennych jak i do sposobów ich projektowania i wdrażania.

Pierwsza debata odbędzie się 12 maja 2021, kolejna zaplanowana jest na 26 maja. Następne spotkania będą odbywały się co 2 tygodnie.

innowacje przestrzenne

Doświadczenia miast polskich we wdrażaniu innowacji przestrzennych

Pierwsze spotkanie – zaplanowane na środę, 12 maja w godzinach 18.00 – 20.00 – poświęcone będzie omówieniu doświadczeń miast polskich – Warszawy, Wrocławia, Poznania i Łodzi – w planowaniu i wdrażaniu innowacji przestrzennych. Do udziału zaproszone zostały osoby, które w tych ośrodkach są odpowiedzialne za przygotowanie rozwiązań urbanistycznych i architektonicznych – p. Marlenę Happach, dyrektor Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, dr Anetę Tomczak, adiunkta na Politechnice Łódzkiej, dr Jacka Barskiego, dyrektora Departamentu Strategii i Rozwoju Miasta Urzędu Miejskiego Wrocławia i Piotra Sobczaka, dyrektora Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Poznania. Więcej o zaproszonych gościach tutaj.

Podczas dyskusji omawiane będą następujące zagadnienia:

  • kreowanie nowych idei związanych z kształtowaniem przestrzeni
  • sposoby i dobre praktyki prowadzenia dialogu profesjonalnego z inwestorami oraz społecznością miasta na tematy związane z planowaniem i realizacją inwestycji
  • kwestie wdrażania rozwiązań o charakterze innowacyjnym

Z uwagi na sytuację epidemiczną spotkanie zorganizowane będzie w trybie on-line. Debata, zainaugurowana przez prezydenta Gdańska, prowadzona będzie przez prof. Piotra Lorensa, niedawno powołanego na funkcję Architekta Miasta Gdańska. Wszyscy uczestnicy spotkania będą mieli możliwość zadawania pytań czy formułowania komentarzy dotyczących poruszanych zagadnień.

Transmisja będzie dostępna na www.gdansk.pl
Czat będzie uruchomiony podczas transmisji na gdansk.pl.