#AktywnaSzkoła - zaInvestuj w swoje zdrowie! Lekcja 5: Droga do sukcesu

Aleksandra Rompa - piłkarka AP Lotos Gdańsk oraz Wojciech Grzyb - były siatkarz Trefla Gdańsk, wicemistrz świata z 2006 roku byli gośćmi Przemka Staronia. tematem piątej lekcji z cyklu #AktywnaSzkoła - zaInvestuj była droga do sukcesu. Nie zabrakło ćwiczeń piłkarskich i siatkarskich.
36:00
2021-05-06
Produkcja: Gdańskie Centrum Multimedialne
Kategoria: Edukacja
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

 

AktywnaSzkoła - zaInvestuj w swoje zdrowie! - to projekt edukacyjny Stadionu Gdańsk realizowany we współpracy z Miastem Gdańsk oraz InvestGDA, składający się z 5 lekcji online, do których zaproszono znanych, byłych i aktualnych, trójmiejskich sportowców. 

Każdą lekcję prowadzi Przemysław Staroń, uhonorowany tytułem Nauczyciela Roku 2018 oraz finalista Global Teacher Prize 2020, jeden z prekursorów wykorzystywania mediów społecznościowych w polskiej edukacji. 

Emisja piątej lekcji odbyła się w czwartek, 6 maja. Temat lekcji: Droga do sukcesu.

Udział w lekcji wzięli:

Aleksandra Rompa (Sikora) - piłkarka AP Lotos Gdańsk, reprezentantka Polski, przez dwa lata grała w Juventusie Turyn, zwolenniczka zdrowego odżywiania.

Wojciech Grzyb - były siatkarz Trefla Gdańsk, wicemistrz świata z 2006 roku, przez 20 lat grał w polskiej ekstraklasie, aktywnie promuje sport i zdrowy styl życia.


- Co to znaczy sukces? Być może nie sam sukces jest celem, ale droga do niego - zastanawiał się prowadzący.

- Sport jest tak skonstruowany, że ktoś musi wygrać a ktoś przegrać. Wygrywnie jest o wiele przyjemniejsze. Nauka w szkole jest trochę podobna do sportu, bo tam jest przecież forma oceniania. Lepiej dostać szóstkę niż jedynkę - mówi Wojciech Grzyb. - Nie każdy zostaje mistrzem Polski. Ważne, by postawić sobie realny cel. Może to być na przykład zdobycie jakiejś umiejętności. Zrealizowanie go będzie sukcesem. Podobnie jest w szkole. Jeśli mamy niesamowicie uzdolnione dziecko pod względem językowym, ale z problemami z matematyką, to zupełnie inną wartość będą miały piątki z języka a inną z matematyki. 

-  Nie zawsze jest tak, że jak osiągnie się sukces, zdobędzie mistrzostwo, to jest się zadowolonym. No dobra, zrobiłam to, ale co dalej - zauważa Aleksandra Rompa. - Dla mnie większą frajdę i większą radość daje to, w jaki sposób do tego doszłam. Zadaję sobie pytanie: czy zrobiłam wszystko, by cel osiągnąć? Jeśli pojawia się odpowiedź: tak, to jest to dla mnie najważniejsze. 

Bardzo ciekawa rozmowa o sukcesie i drodze do sukcesu, jest przeplatana ćwiczeniami, które z dziećmi przeprowadzili Aleksandra Rompa i Wojciech Grzyb - odpowiednio - piłkarskimi i siatkarskimi. 

oprac. WG

ZOBACZ poprzednie lekcje: 

 

Więcej z: Edukacja