#AktywnaSzkoła - zaInvestuj w swoje zdrowie! Lekcja 3: Pozytywne myślenie

Gośćmi Przemka Staronia podczas trzeciej lekcji cyklu #AktywnaSzkoła byli mistrzyni judo i założycielka klubu sportowego Adriana Dadci-Smoliniec oraz psycholog sportu Adam Czyczel. Podczas lekcji dorośli rozmawiali o pozytywnym myśleniu a młodzi judocy wraz z trenerem pokazywali, jak upadać, by nie zrobić sobie krzywdy.
33:28
2021-04-06
Produkcja: Gdańskie Centrum Multimedialne
Kategoria: Edukacja
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

 

AktywnaSzkoła - zaInvestuj w swoje zdrowie! - to projekt edukacyjny Stadionu Gdańsk realizowany we współpracy z Miastem Gdańsk oraz InvestGDA, składający się z 5 lekcji online, do których zaproszono znanych, byłych i aktualnych, trójmiejskich sportowców. 

Każdą lekcję prowadzi Przemysław Staroń, uhonorowany tytułem Nauczyciela Roku 2018 oraz finalista Global Teacher Prize 2020, jeden z prekursorów wykorzystywania mediów społecznościowych w polskiej edukacji. 

Emisja trzeciej lekcji odbyła się we wtorek, 6 kwietnia.  Temat lekcji: Pozytywne myślenie.

- Czy to oznacza, że mam patrzeć na siebie bezkrytycznie? Nie. Ktoś kiedyś powiedział bardzo mądrą rzecz: że obraz siebie powiniśmy mieć adekwatny a nie pozytywny, czyli taki jaki jest naprawdę. Natomiast samoocenę dobrze jest mieć pozytywną - mówił na wstępie Przemek Staroń.

Jego gośćmi byli:

  •  Adriana Dadci-Smolinec, była judoczka, mistrzyni Europy, uczstniczka igrzysk olimpijskich w Atenach (2004), założycielka klubu sportowego Ada Judo Fun, w którym trenują osoby pełno i niepełnosprawne, jej wychowankowie zdobywają medale mistrzostw świata judo osób z zespołem Downa 
  • Adam Czyczel, psycholog sportu, pracował w świetlicy terapeutycznej jako wychowawca, pracuje jako trener w Sopockiej Akademii Piłkarskiej łącząc zajęcia sportowe z przygotowaniem mentalnym 

 

Młodzi judocy z klubu Adriany Dadci-Smoliniec pokazywali m.in. jak prawidłowo upadać


- Nie skupiajmy się nad tym co jest źle, tylko nad tym, co mogę zrobić, by było lepiej (...) Nie zmuszajmy się do pozytywnego myślenia. Bądźmy w tym realni, słuchajmy siebie, swoich emocji - mówił Adam Czyczel, który pokazał, jak stworzyć Kartę Mocy.

Swoimi Kartami Mocy podzielili się Karol i Antonio. 

- Sport ma tendencję to kreowania postaci perfekcyjnych. A nie ma osób idealnych. To, że kryjemy w sobie jakąś słabą cechę, może się okazać, że ona jest właśnie naszą mocą - dodawała Adriana Dadci-Smoliniec, która wraz z trenerem i młodymi sportowcami pokazywali m.in. jak prawidłowo upadać, by nie zrobić sobie krzywdy.

Podczas lekcji dowiedzieliśmy się też, kto to jest influencer, czym się zajmuje, jakie jest jego zadanie. 

oprac. WG

ZOBACZ poprzednie lekcje: 

"Cel i motywacja" z Dominiką Domi Peszel i Flávio Paixão

"W zdrowym ciele zdrowy duch" z Natalią Rykowską

"Współpraca i rywalizacja" z Anną Rogowską i Karoliną Jaszczyszyn

 

Więcej z: Edukacja