#AktywnaSzkoła - zaInvestuj w swoje zdrowie! Lekcja 4: Współpraca i rywalizacja

Mistrzyni świata i brązowa medalistka olimpijska w skoku o tyczce Anna Rogowska oraz najlepsza polska rugbistka Karolina Jaszczyszyn podczas czwartej lekcji z cyklu #AktywnaSzkoła rozmawiały z Przemkiem Staroniem o współpracy i rywalizacji. Z kolei o żeglarstwie opowiadał 9-krotny mistrz świata w klasie Micro Piotr Tarnacki.
35:55
2021-04-20
Produkcja: Gdańskie Centrum Multimedialne
Kategoria: Edukacja
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

 

AktywnaSzkoła - zaInvestuj w swoje zdrowie! - to projekt edukacyjny Stadionu Gdańsk realizowany we współpracy z Miastem Gdańsk oraz InvestGDA, składający się z 5 lekcji online, do których zaproszono znanych, byłych i aktualnych, trójmiejskich sportowców. 

Każdą lekcję prowadzi Przemysław Staroń, uhonorowany tytułem Nauczyciela Roku 2018 oraz finalista Global Teacher Prize 2020, jeden z prekursorów wykorzystywania mediów społecznościowych w polskiej edukacji. 

Emisja czwartej lekcji odbyła się we wtorek, 20 kwietnia. Temat lekcji: Współpraca i rywalizacja.

Udział w lekcji wzięły:

Anna Rogowska - była lekkoatletka, mistrzyni świata i brązowa medalistka olimpijska w skoku o tyczce, wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy w hali

Karolina Jaszczyszyn - rugbistka Biało-Zielone Ladies Gdańska i reprezentacji Polski, rugbistka 10-lecia w Polsce

 

- Czy powinniśmy w ogóle z kimkolwiek rywalizować? Bo jednak rywalizacja nie jest zbyt dobrze postrzegana - zastanawiał się na początku spotkania Przemek Staroń. - Może jednak powinniśmy zastanowić się, gdzie rywalizować a gdzie współpracować?

Karolina Juszczyszyn: - Rywalizacja to element, który ciągnie nas do góry. Każda osoba, która posiada ambitne cele i marzenia, rywalizuje.

Anna Rogowska: - To jest siła napędowa.

K.J.: - W sporcie drużynowym rywalizacja jest bardzo potrzebna dla innych osób. Ja jestem osobą bardzo znaną z rywalizacji, nie tylko na meczu, ale przede wszystkim na każdym, na każdym treningu. Moja rywalizacja jest na bardzo wysokim poziomie, przez to cała drużyna chce też rywalizować na wysokim poziomie. Jeżeli chce się coś ociagnąć, trzeba to najpierw zrobić na treningu a potem potwierdzić na meczu. Rywalizacja jest nieodzowna.

A.R.: - Na poziomie mistrzowskim trzeba lubić rywalizować, trzeba lubić adrenalinę. radzić sobie ze stresem, z rywalizacją.  

Podczas lekcji za zabrakło ćwiczeń oraz ... żeglarstwa i spotkania z 9-krotnym mistrzem świata w klasie Micro Piotrem Tarnackim.

oprac. WG

ZOBACZ poprzednie lekcje: 

 

Więcej z: Edukacja