Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

W sklepie tego nie kupicie. Wpadnij na wyprzedaż garażową do... Manhattanu

Kto lubi łapać super okazje, powinien wybrać się w najbliższą niedzielę, 25 listopada, do centrum handlowego Manhattan. O godz. 12.00 rozpocznie się tam druga edycja wyprzedaży garażowej pt. “wystrzyż chatę”. Na kupujących czekać będzie 70 stoisk przygotowanych przez gdańszczan. Podczas takich wydarzeń trafić można na prawdziwe skarby… I to za niewielkie pieniądze!

A
A
Wyprzedaże garażowe to świetna okazja, by pozbyć się tego, co przestało być przydatne...
Wyprzedaże garażowe to świetna okazja, by pozbyć się tego, co przestało być przydatne...
Fb wySTRZYŻ CHATĘ


Jedni pozbywają się rzeczy zbędnych, drudzy szukają okazji, by za niewielkie pieniądze kupić coś przydatnego. Tak w skrócie opisać można mechanizm, który nakręca coraz popularniejsze wyprzedaże uliczne. Jedną z nich jest wydarzenie o przewrotnej nazwie “wystrzyż chatę”, którego pierwsza edycja odbyła się kilka miesięcy temu w dzielnicy Strzyża. Z racji tego, że mamy koniec listopada i na dworze jest zimno, organizatorka tej akcji postawiła przenieść ją w mury centrum handlowego Mahnattan, gdzie odbędzie się druga edycja wydarzenia.

- Pierwsze wydarzenie zorganizowałam w dzielnicy w której mieszkam, czyli na Strzyży - mówi Dorota Dajkowska, organizatorka akcji “wystrzyż chatę”. - Mam jedenastoletniego syna i co za tym idzie, masę ubrań z których wyrósł. Jednocześnie nie mam czasu, by sprzedawać te rzeczy na portalach internetowych. Między innymi stąd wziął się pomysł na wyprzedaż do której mogliby dołączyć inni chętni.

... albo wypełnić wolne miejsce w szafie za niewielkie pieniądze
... albo wypełnić wolne miejsce w szafie za niewielkie pieniądze
Fb wySTRZYŻ CHATĘ


Chęć pozbycia się tego, co mamy w nadmiarze, co stało się zbędne, co wadzi i zagraca - to najczęstszy powód dla którego chcemy pozbyć się rzeczy, które kiedyś były przydatne. Przy okazji może do nas wrócić część wydanych niegdyś pieniędzy.

- Mogę się pochwalić, że po pierwszej wyprzedaży do domowego budżetu wróciło 600 złotych. Uważam, że nie jest to mała kwota - dodaje Dorota Dajkowska.

Taka forma sprzedaży, jak wyprzedaże garażowe, może mieć jeszcze jeden, dla niektórych bardzo istotny aspekt. Sprzedawca widzi do kogo trafia jego przedmiot. To może mieć znaczenie dla tych dla których przedmioty mają wartość sentymentalną. Okazuje się jednak, że uczestnicy wyprzedaży garażowych nie tylko sprzedają rzeczy już nieprzydatne...

- Podczas pierwszej edycji mieliśmy dziewczynkę, która za cel obrała sobie zebranie pieniędzy na wsparcie wolontariatu w Ameryce Południowej. Co ciekawe, nie sprzedawała starych czy niepotrzebnych rzeczy, ale takie, które były jej ulubionymi - dodaje Dorota Dajkowska.


Niedziela 25 listopada, centrum handlowe Manhattan, godz. 12 - 16


Centrum handlowe udostępniło korytarze na poziomach  -1, 0 oraz 1. Właśnie tam dla kupujących przygotowanych będzie 70 stoisk. Na poziomie ”-1” znajdziemy pchli targ, na “0” ubrania, na “+1” asortyment dziecięcy.

Podczas wydarzenia przygotowane będzie specjalne miejsce z atrakcjami i konkursami dla dzieci.

Dodatkowo organizowana będzie zbiórka tekstyliów dla schroniska Promyk. Idzie zima, dlatego potrzebne są koce, ręczniki, poszewki, prześcieradła. Zbiórka odbędzie w specjalnie oznaczonym miejscu na parkingu, tuż przy windach.Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
***