Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Wybory do Rad Dzielnic 2019. Radni zapraszają na spotkania informacyjne

Radnych dzielnic Gdańska wybierać będziemy 24 marca, ale do 22 lutego należy zgłosić kandydatów, którzy będą ubiegać się o mandaty radnych. Przewodniczący Rad i Zarządów Dzielnic, minionej już kadencji, zapraszają mieszkańców na spotkania, w trakcie których można dowiedzieć się m.in. tego, jak funkcjonują takie Rady w Gdańsku, jakie mają kompetencje i co należy zrobić, aby zostać radnym. Gdzie i kiedy zaplanowano najbliższe spotkania?

A
A
Rady Dzielnic Gdańska zapraszają mieszkańców na spotkania informacyjne w sprawie wyborów do Rad Dzielnic
Rady Dzielnic Gdańska zapraszają mieszkańców na spotkania informacyjne w sprawie wyborów do Rad Dzielnic
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl


Poniżej publikujemy informacje, jakie otrzymaliśmy do tej pory (stan na 5 lutego, godz. 20.00) od Zarządów Dzielnic w Gdańsku. Listę będziemy na bieżąco aktualizować.

Co ważne, niektóre Rady Dzielnic zorganizowały już spotkania informacyjne w styczniu, bądź w pierwszych dniach lutego, i, póki co, nie planują kolejnych. W każdej chwili można jednak skontaktować się z wciąż dyżurującymi członkami Zarządów Dzielnic i uzyskać od nich interesujące Państwa informacje.

W których dzielnicach, i kiedy, odbędą się spotkania informacyjne?


BRZEŹNO

Zarząd Dzielnicy Brzeźno wyznaczył dwa spotkania informacyjne dla kandydatów na radnych dzielnicy. Pierwsze odbędzie się w środę, 6 lutego, o godz. 17, a drugie, także o godz. 17, w trzecią środę miesiąca, czyli 20 lutego. Oba zaplanowano w siedzibie Rady Dzielnicy, przy ul. Dworskiej 27.


JASIEŃ

Zarząd Dzielnicy Jasień zaprasza w każdy wtorek, o godz. 17, do swojej nowej siedziby przy ul. Leszczynowej 5, mieszkańców i kandydatów na radnych. Spotkania organizowane są “przy kawie”, co sprzyjać ma rozmowom i bliższemu poznaniu.


KOKOSZKI

Rada tej dzielnicy zaprasza mieszkańców na spotkanie informacyjne we wtorek, 12 lutego, o godz. 18, do siedziby Rady Dzielnicy, która znajduje się w gmachu Pozytywnej Szkoły Podstawowej, przy ul. Azaliowej 18.


OLIWA

O tym, jak działa Rada Dzielnicy Oliwa, i jak do niej dołączyć, będie można dowiedzieć się 13 lutego, o godz. 18, w Oliwskim Ratuszu Kultury, przy ul. Opata Rybińskiego 25.


ORUNIA-ŚW. WOJCIECH-LIPCE

Rada Dzielnicy Orunia – Św. Wojciech-Lipce i Dom Sąsiedzki "Gościnna Przystań" zachęcają do udziału w trzech spotkaniach, które zaplanowano w dzielnicy: 8 i 27 lutego, oraz 20 marca. Spotkania odbędą się w budynku wspomnianego Domu Sąsiedzkiego, przy ul. Gościnnej 14. Początek najbliższego spotkania, w piątek o godz. 18. Kolejne zaplanowano także na godz. 18, w tym samym miejscu.


PIECKI-MIGOWO

W tej dzielnicy spotkanie konsultacyjne w sprawie wyborów do Rad Dzielnic odbędzie się w środę, 6 lutego, w godz. 17-20, w Domu Sąsiedzkim "Piecki-Migowo", przy ul. Jaśkowa Dolina 105, lokal 10 (w budynku przychodni "Morena" - wejście od ul. Piecewskiej).


PRZERÓBKA

Najbliższe spotkanie kandydatów do Rady Dzielnicy Przeróbka odbędzie się w czwartek, 7 lutego, o godz. 17, w budynku przy ul. Bajki 8a.


PRZYMORZE WIELKIE

W tym tygodniu zaplanowano dwa spotkania informacyjne dla mieszkańców. Pierwsze z nich odbędzie się w środę, 6 lutego, o godz. 17, w Klubie Osiedlowym "Piastuś", przy ul. Piastowskiej 98A. Drugie zaplanowano w czwartek, 7 lutego, również o godz. 17, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1, przy ul. Jagiellońskiej 14.  Oba wydarzenia odbędą się w obiektach dostępnych dla osób starszych i niepełnosprawnych (bez barier architektonicznych), do tego będą tłumaczone na język migowy. 


SIEDLCE

Zarząd Dzielnicy Siedlce organizuje spotkanie z osobami, które zamierzają kandydować w nadchodzącej kadencji do rady dzielnicy. Spotkanie zaplanowano 15 lutego, o godz. 18, w Domu Sąsiedzkim "Zakopianka", przy ul. Zakopiańskiej 40.


STOGI

Spotkanie informacyjne dla mieszkańców zainteresowanych kandydowaniem do Rady Dzielnicy Stogi odbędzie się w środę, 6 lutego, w siedzibie Rady Dzielnicy, przy ul. Hożej 14. Początek o godz. 18.


STRZYŻA

Spotkanie w tej dzielnicy zaplanowano we wtorek, 5 lutego, o godz. 18, w siedzibie Rady Dzielnicy, przy ul. Ks. Sychty 12/14.

Jeżeli spotkanie, w tym kwestia zbliżających się wyborów, będą cieszyć się dużym zainteresowaniem, wówczas Rada Dzielnicy nie wyklucza zorganizowania kolejnego.


Wybory do Rad Dzielnic odbędą się w Gdańsku 24 marca br.
Wybory do Rad Dzielnic odbędą się w Gdańsku 24 marca br.
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl


ŚRÓDMIEŚCIE

W tej dzielnicy planowane są dwa spotkania otwarte dla mieszkańców, w dwa kolejne wtorki: 12 lutego oraz 19 lutego, w godz. 16.30 - 17.30 w siedzibie Rady, przy ul. Ogarnej 29/30.

Przygotowywane są również wydrukowane formularze zgłoszeniowe dla osób, które zdecydują się kandydować. Zaproszenie kierowane jest bowiem także do kandydatek i kandydatów ze Śródmieścia - będzie to doskonała okazja, aby się zareklamować swoim wyborcom.


UJEŚCISKO-ŁOSTOWICE

Rada Dzielnicy zaprasza mieszkańców na dwa spotkania informacyjne: w czwartek (7 lutego) w Szkole Podstawowej nr 86, przy ul. Wielkopolskiej 20, o godz. 17, oraz dzień później - w piątek (8 lutego) w Szkole "Olimpijczyk", przy ul. Porębskiego 4, także o godz.17. Kolejne spotkania odbędą się już po feriach zimowych.


WRZESZCZ DOLNY

Zarząd Dzielnicy Wrzeszcz Dolny planuje kilka spotkań informacyjno-organizacyjnych, m.in. dla radnych ubiegłej kadencji zainteresowanych ponownym kandydowaniem, a także innych chętnych kandydatów.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w poniedziałek,11 lutego, o godz 18, w siedzibie Rady przy ul. Manifestu Połanieckiego 36.

Spotkania odbędą się również w zaprzyjaźnionych organizacjach pozarządowych zainteresowanych włączeniem się w pracę na rzecz tej dzielnicy.


ZASPA-MŁYNIEC

Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec zorganizowała spotkanie dla kandydatów już w styczniu br. Natomiast, w razie potrzeby, radni deklarują "gotowość do pomocy" dla wszystkich zainteresowanych w każdy wtorek, podczas dyżuru w godz. 18.30 – 19.30, w siedzibie Rady Dzielnicy - w XV Liceum Ogólnokształcącym, przy ul. Pilotów 7.

Można również skontaktować się mailowo: zaspa-mlyniec@gdansk.gda.pl.

18 marca Rada Dzielnicy zaplanowała spotkanie z zarejestrowanymi kandydatami, w gmachu XV LO. Będzie to okazja do przedstawienia się mieszkańcom.Kamila Grzenkowska (0)
www.gdansk.pl
***