Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Wielka Orkiestra na Targu Węglowym już w tę niedzielę. Sprawdź, kto wystąpi

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz dwudziesty piąty. Finały odbędą się w całej Polsce - w tym również w Gdańsku - w niedzielę, 15 stycznia. Z tej okazji na Targu Węglowym zabrzmią karnawałowe, gorące rytmy. Zagrają m.in. Brathanki i José Torres. Od godziny 15:00 na www.gdansk.pl na żywo pokażemy wszystko, co dzieje się na Targu Węglowym!

A
A

Tak wyglądał finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Targu Węglowym w ubiegłym roku
Tak wyglądał finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Targu Węglowym w ubiegłym roku
Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

W Gdańsku ponad 1180 wolontariuszy z 8 sztabów kwestujących na rzecz Orkiestry, wspólnie z darczyńcami spróbuje pobić rekord hojności i dobroci serca (w 2016 roku w naszym mieście zebrano rekordową kwotę 744 080,91 zł.).

Tegoroczny finał 25. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagra dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. W niedzielę, 15 stycznia, o godz. 15.00 na scenie ustawionej na Targu Węglowym rozpoczną się występy, które zabiorą publiczność do świata gorących muzycznych rytmów i dobrej zabawy.

Oglądajcie transmisję na żywo na naszym portalu w niedzielę od godziny 15:00. O każdej pełnej godzinie rozmowy z uczestnikami akcji: wolontariuszami i artystami, a tuż przed 20-tą również na żywo Światełko do Nieba.

- Zapraszamy wszystkich gdańszczan i gdańszczanki na koncert „Gdańsk dla Orkiestry”. Mamy ogromny przekrój muzyczny, ale głównym motywem tegorocznego finału w Gdańsku jest karnawał, w związku z tym będą grały między innymi zespoły samobowe, jak Kipi Samba - zaprasza prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu, Agnieszka Buczyńska. - Imprezę zaczynamy gorącym wjazdem na scenę naszym WOŚPObusem z bębniarzami.

Podczas Koncertu Finałowego na Targu Węglowym wystąpią także zespół Farba - znany z przebojów takich, jak „Chcę tu zostać”, „Zagubiony książę” czy „Nie warte nic”; polski wokalista i producent Szymon Chodyniecki oraz zespoły Mitra i Łosoś. Gwiazdami wieczoru będzie José Torres z gorącymi rytmami oraz Brathanki ze swoim lubianym, zadziornym folkowym brzmieniem.


Podczas ubiegłorocznego finału w Gdańsku można było wylicytować m.in. koszulkę z podpisami zawodników Lechii Gdańsk
Podczas ubiegłorocznego finału w Gdańsku można było wylicytować m.in. koszulkę z podpisami zawodników Lechii Gdańsk
Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

Koncert zakończy się po godzinie 20.00. Nie zabraknie oczywiście tradycyjnego „światełka do nieba” i pokazu sztucznych ogni. Między występami na scenie odbędą się licytacje, podczas których będzie można wspomóc Orkiestrę i zdobyć niepowtarzalne przedmioty.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
 

Program koncertu:

godz. 15.00 - start koncertu w rytmach samby
godz. 15.15 - Łosoś
godz. 16.00 - Farba
godz. 16.50 - Mitra
godz. 17.30 - Taraban & Kipi Samba
godz. 18.00 - Szymon Chodyniecki
godz. 18.40 - Jose Torres
godz. 19.30 - BRAThANKi
ok. godz. 20.00 - Światełko do Nieba


To nie koniec atrakcji. Aby publiczność nie zgłodniała, na Targu Węglowym odbędzie się także Orkiestrowy Festiwal Food Trucków. W strefie gastronomicznej WOŚP staną trójmiejskie food trucki, które zapewniają szeroki wybór jedzenia, m.in. zapiekanki, frytki belgijskie, przysmaki z fury smaku i od karma guru, a także ciastka węgierskie. Nie zabraknie też rozgrzewających napojów. 

Ponadto w miasteczku namiotowym WOŚP będzie można zmierzyć ciśnienie i poziom cukru, oddać krew, wziąć udział w warsztatach z pierwszej pomocy organizowanej przez Inspektorat Ratowniczy ZHP oraz szpital Copernicus, zjeść kanapki w strefie Hochland w zamian za wsparcie WOŚP i zagrać w loterii „Los na WOŚP”.

Uwaga:

Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku informuje, że w związku z organizacją imprezy „Gdańsk dla Orkiestry” nastąpi całkowite wyłączenie z ruchu kołowego Targu Węglowego od 12 do 16 stycznia 2017 r. i związane z tym zmiany w organizacji ruchu.


Organizatorzy koncertu: Miasto Gdańsk, Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Gdański Archipelag Kultury, Eureka Art.


Czytaj także:

Wspieraj WOŚP: licytuj na Allegro wyjątkowe przedmioty i usługi związane z Gdańskiem. AKTUALIZACJA AUKCJI

Karnawał Pomagania czyli Gdańsk po raz 25. na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
***