Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Tramwaje znów na wodzie od 1 maja. Ceny biletów bez zmian

W niedzielę, 1 maja, statki pasażerskie Żeglugi Gdańskiej - tramwaje wodne SONICA i SONICA I - jak co roku zainaugurują sezon. To nie tylko jedna z wielu atrakcji turystycznych w Gdańsku, ale także alternatywa dla komunikacji lądowej. Przypominamy, jakimi trasami kursują tramwaje i przy okazji uspokajamy: drożej w tym roku nie będzie.

A
A

Tramwaje łatwo poznać - po charakterystycznej sylwetce
Tramwaje łatwo poznać - po charakterystycznej sylwetce
Fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

Już po raz szósty gdańskie tramwaje wodne, tak lubiane przez odwiedzających nasze miasto (w 2016 roku skorzystało z nich blisko 50 tys. pasażerów), rozpoczną sezon turystyczny. Podobnie jak w ubiegłych latach, skorzystać z tego środka transportu będzie można już od 1 maja.

Jak co roku, podróżujący mają do wyboru dwie trasy:

  • na Westerplatte
  • do Narodowego Centrum Żeglarstwa w Górkach Zachodnich

- Zależy nam na promocji turystycznej twierdzy Wisłoujście i Westerplatte, a tramwaj wodny stanowi naturalne wzmocnienie komunikacji w te rejony Gdańska - mówi wiceprezydent Gdańska Piotr Grzelak.

Trasy tradycyjnie obsłużą dwa statki pasażerskie Żeglugi Gdańskiej: SONICA i SONICA I. Każdy z nich może przewieźć maksymalnie 40 osób i 5 rowerów. Pasażerowie mają zapewnione miejsca siedzące w zabudowanym i przeszklonym salonie.


Trasy, którymi kursować będą tramwaje wodne od 1 maja 2017 r.
Trasy, którymi kursować będą tramwaje wodne od 1 maja 2017 r.
ZTM

Trasa lini F5 poprowadzi od Żabiego Kruka trasą: Zielony Most - Targ Rybny - Wiosny Ludów - Nabrzeże Zbożowe - Twierdza Wisłoujście - Westerplatte - Nowy Port Latarnia Morska - Brzeźno.

Trasa lini F6 przebiegać będzie na nastepującej trasie: Targ Rybny - Wiosna Ludów - Sienna Grobla II - Tamka - Stogi - Górki Zachodnie - Narodowe Centrum Żeglarstwa - Wyspa Sobieszewską - Sobieszewo.

Ważne! Przystanek „Brzeźno” oraz przystanek „Sobieszewo” będą czynne od 1 maja do 23 czerwca wyłącznie w weekendy i święta. Po tym okresie, aż do 31 sierpnia, będzie można z nich korzystać codziennie.


Tramwaje wodne będą kursowały do 30 września 2017 r. Ceny biletów, tak jak w poprzednich latach wynoszą: 10 zł za bilet normalny i 5 zł za bilet ulgowy. Koszt przewiezienia roweru dodatkowe 5 zł.

Szczegółowy rozkład rejsów znajduje się na stronie Zarządu Transportu Miejskiego: Rozkład rejsów F5 i Rozkład rejsów F6 oraz na przystankach tramwaju wodnego.Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
***