Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Śródmieście. Uwaga kierowcy - do połowy kwietnia inaczej przy Forum Gdańsk!

Od piątku 3 marca zwężono jezdnię na ul. 3 Maja: na odcinku od al. Armii Krajowej do ul. Nowe Ogrody, oraz na ul. Rogaczewskiego. Tymczasowy porządek drogowy potrwa co najmniej pięć tygodni. Jakie jeszcze zmiany się szykują?

A
A

Od piątku planowane są zmiany w ruchu na ul. 3 Maja, na odcinku od al. Armii Krajowej do ul. Nowe Ogrody
Od piątku planowane są zmiany w ruchu na ul. 3 Maja, na odcinku od al. Armii Krajowej do ul. Nowe Ogrody
Ortofotomapy Gdańska

Postępują prace budowlane na Forum Gdańsk, konieczna jest więc przebudowa układu drogowego wokół tej inwestycji.

W piątek, 3 marca, po godz. 21, wprowadzono kolejne zmiany w organizacji ruchu - tym razem na ul. 3 Maja oraz ul. Rogaczewskiego. W przypadku tej pierwszej, na odcinku od ul. Nowe Ogrody do al. Armii Krajowej jezdnia została zwężona do dwóch pasów: po jednym w każdym kierunku. Zlikwidowano także jeden z dwóch lewoskrętów prowadzących z al. Armii Krajowej do ul. 3 Maja oraz jeden z dwóch pasów ul. 3 Maja od wysokości skrzyżowania 3 Maja/Nowe Ogrody, jadąc od strony Dworca PKS. Zwężona została także ul. Rogaczewskiego. Drogowcy zapewniają jednak, że na tej ulicy zachowany zostanie ruch drogowy w obu kierunkach.

Co ważne, ciągi piesze wzdłuż ul. 3 Maja, wraz z istniejącymi dojściami do przystanków tramwajowych, pozostają bez zmian.

W ramach zaplanowanych na tym odcinku prac, wyremontowana ma być nawierzchnia jezdni oraz rozbudowane będzie skrzyżowanie ulic 3 Maja i Rogaczewskiego. Tutaj, dodatkowo, przebudowana zostanie kanalizacja deszczowa, a ul. Rogaczewskiego zostanie poszerzona na odcinku prowadzącym do skrzyżowania z ul. 3 Maja.

Obecnie w ramach budowy Forum Gdańsk remontowany jest wiadukt w ciągu al. Armii Krajowej, nad torami kolejowymi. Powstać ma tu węzeł przesiadkowy integrujący komunikację autobusową, tramwajową i kolejową. Poza tym trwa budowa ul. Nowe Podwale Grodzkie oraz tunelu dla pieszych i rowerzystów pod ul. Okopową, który będzie prowadził na przystanek SKM Gdańsk Śródmieście.

Czytaj także:

Wiekopomna chwila - pierwsze auta przejechały nowym wiaduktem południowym w al. Armii Krajowej

Budowa Forum Gdańsk - jedziemy nowym wiaduktem na al. Armii Krajowej

Budowa Forum Gdańsk. Można podglądać legalnie

***