Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Sprawdź, jak będą się zmieniać Biskupia Górka i Stary Chełm

Które kamienice zostaną wkrótce wyremontowane? W jaki sposób będą projektowane ulice? Kiedy można spodziewać się rozpoczęcia prac? Na te i podobne pytania w każdą środę odpowiadają pracownicy Biura Rozwoju Gdańska. W tym tygodniu spotkanie informacyjne odbędzie się na Biskupiej Górce.

A
A

Biskupia Górka
Biskupia Górka
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Biskupia Górka ze Starym Chełmem tworzą jeden z czterech obszarów, które zostały objęte projektami rewitalizacji. W kolejnych latach (2018-2023) zostaną tutaj zainwestowane ponad 28 mln zł, z czego około 70% wyniesie dofinansowanie unijne.

We współpracy z wspólnotami mieszkaniowymi będą remontowane kamienice. Zostaną przebudowane drogi (na długości 1,5 km), a infrastruktura podziemna będzie zmodernizowana. Zostanie zrewaloryzowana zieleń, powstaną nowe alejki spacerowe, pojawią się ławki oraz inne elementy małej architektury. W wybranych miejscach, które wskazali mieszkańcy, zostanie zamontowane oświetlenie i monitoring.

Mieszkańcy będą też mogli liczyć na więcej wsparcia i bogatszą ofertę zajęć dodatkowych dla dzieci i młodzieży. Dwa lokale zostaną wyremontowane i przystosowane do prowadzenia działań społecznych.


Dyżury po sąsiedzku

Gdzie dokładnie będą prowadzone prace na Biskupiej Górce i Starym Chełmie? Kiedy należy spodziewać się ich rozpoczęcia? Tego wszystkiego można dowiedzieć się w każdą drugą środę miesiąca podczas dyżurów przedstawicieli Zespołu Rewitalizacji i Dziedzictwa Kulturowego Biura Rozwoju Gdańska. To najlepszy sposób na poznanie szczegółów programu rewitalizacji. Urzędnicy nie tylko udzielają informacji, ale także indywidualnie rozpatrują zgłaszane przez mieszkańców problemy, wypracowują sposoby ich rozwiązania, a gdy zachodzi taka potrzeba - kierują do odpowiednich służb.

Podobne spotkania odbywają się na każdym z czterech obszarów objętych Gminnym Programem Rewitalizacji.


Stary Chełm
Stary Chełm
fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Harmonogram spotkań informacyjnych

  • pierwsza środa miesiąca – Dolne Miasto i Stare Przedmieście z Placem Wałowym – ul. Reduta Wyskok 2 (Inkubator Sąsiedzkiej Energii), godz. 16:00-18:00
  • druga środa miesiąca – Biskupia Górka i Stary Chełm – ul. Biskupia 4 (Dom Sąsiedzki/Stowarzyszenie Waga) – godz. 16:00-18:00
  • trzecia środa miesiąca – Orunia – ul. Gościnna 14 (Gościnna Przystań) – 17:00-19:00
  • ostatnia środa miesiąca – Nowy Port z Twierdzą Wisłoujście – ul. Strajku Dokerów 5 (CSW Łaźnia 2) – godz. 16:00-18:00


CZYTAJ TAKŻE:

Nie widziałeś jeszcze filmu o Biskupiej Górce? Czas nadrobić zaległości!

Umowa na budowę nowego wiaduktu Biskupia Górka podpisana. Ma być gotowy latem 2019 roku

Orunia, Stary Chełm, Biskupia Górka - nowy etap rewitalizacji

Tutaj żyje się jak na wsi. Biskupia Górka oczami jej mieszkańców

Wieża zegarowa na Biskupiej Górce. Zobacz jak tam jest [FILM I ZDJĘCIA]Monika Domachowska (0)
Biuro Rozwoju Gdańska
***