Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Same atrakcje: Festiwal Kolorów, koncert Lady Pank i 50 lat GAK

To będzie niezapomniany weekend w Gdańsku - z piątku na sobotę przypada Noc Świętojańska, najkrótsza w roku. Gdański Archipelag Kultury z tej okazji przygotował duże atrakcje: Festiwal Kolorów połączony z koncertem zespołów Lady Pank i Vavamuffin. O wydarzeniu, a także o innych niespodziankach związanych z jubileuszem instytucji, w wyjątkowym wydaniu programu „Wszystkie Strony Miasta” - prosto z Placu Zebrań Ludowych - opowiadają dyrektor GAK Teresa Kuśmierska oraz Tomasz Hildebrandt i Paulina Chełmińska.

A
A

Gościem plenerowego wydania programu Wszystkie Strony Miasta byli przedstawiciele Gdańskiego Archipelagu Kultury. Od lewej: Paulina Chełmińska, Teresa Kuśmierska i Tomasz Hildebrandt
Gościem plenerowego wydania programu Wszystkie Strony Miasta byli przedstawiciele Gdańskiego Archipelagu Kultury. Od lewej: Paulina Chełmińska, Teresa Kuśmierska i Tomasz Hildebrandt
Gdańsk.pl

- Ten rok jest dla nas szczególny, ponieważ jest jubileuszowy. W tym roku obchodzimy 50 lat, a lato to jest taki czas, kiedy szczególnie możemy czcić ten nasz jubileusz - mówi Teresa Kuśmierska, dyrektor Gdańskiego Archipelagu Kultury.

Właśnie z tej wyjątkowej okazji, z myślą o mieszkańcach Gdańska i nie tylko instytucja organizuje w piątek 23 czerwca 2017 r. Festiwal Kolorów Nocy Świętojańskiej, podczas którego wystąpi zespół Lady Pank. Wydarzenie zainauguruje cykl miejskich imprez plenerowych na Placu Zebrań Ludowych.

- Rozpoczniemy hucznie, kolorowo i wesoło, jak zawsze na naszych koncertach - zachęca Paulina Chełmińska ze Sceny Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury. - Zaczynamy o godz. 15. Rozpoczynamy Festiwalem Kolorów, czyli wyrzucaniem kolorowych proszków ze sceny. W trakcie będzie grało czterech DJ-ów. Proszki będą wyrzucane ze sceny co godzinę równo od godz. 16. O godzinie 20 startuje koncert zespołu Vavamuffin, a 21.30 na scenę wejdzie gwiazda wieczoru, czyli Lady Pank.

O wydarzeniu pisaliśmy tu: Lady Pank i Vavamuffin. Na Placu Zebrań Ludowych czeka atrakcja, jakiej jeszcze nie było.

Będzie to pierwsza tak duża impreza, powstała w wyniku połączenia Festiwalu Kolorów odbywającego się od dwóch lat w Gdańsku na początku lipca i Nocy Świętojańskiej. - Liczymy na to, że pomysł się przyjmie i będziemy to kontynuowali - dodaje Teresa Kuśmierska.

To, czy pomysł się przyjmie zależy m.in. od frekwencji. A ta, jak mówi Tomasz Hildebrandt z działu promocji Gdańskiego Archipelagu Kultury, powinna być wysoka. - Mamy tutaj idealne miejsce położone w centrum miasta, z dogodnym transportem, zarówno jeśli chodzi o indywidualny, jak i publiczny. Każdorazowo spodziewamy się dobrej frekwencji - szczególnie jutrzejszego dnia.

Jak tłumaczy, impreza ma bowiem szanse przyciągnąć wielu mieszkańców nie tylko ze względu na dogodne położenie Placu Zebrań Ludowych, ale także m.in. z uwagi na gwiazdę, czyli Lady Pank. - Jest to uśmiech z naszej strony do tych uczestników naszych wydarzeń, którzy spodziewają się tego typu imprezy - czyli uczestników dojrzałych, dorosłych. Z drugiej strony mamy część związaną z Festiwalem Kolorów. Połączenie tych dwóch elementów jest bardzo ciekawe, bo to jest oferta dla każdego.

Festiwal Kolorów co roku przyciąga na plac Zebrań Ludowych tysiące młodych
Festiwal Kolorów co roku przyciąga na plac Zebrań Ludowych tysiące młodych
Mateusz Ochocki/KFP

Na Placu Zebrań Ludowych może zmieścić się nawet 40 tysięcy uczestników imprezy. Hildebrandt przyznaje, że gdyby to się udało, byłby to ogromny sukces, ale spodziewają się mniejszej frekwencji. - Lilka tysięcy na pewno przyjdzie. Mam nadzieję, że wszyscy będą zadowoleni.

W dalszej części programu goście opowiadali o kolejnych dużych imprezach, które wkrótce odbędą się w naszym mieście: Festiwalu Gdańsk Dźwiga Muzę i wydarzeniach jubileuszowych na 50-lecie Gdańskiego Archipelagu Kultury.

Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
***