PORTAL MIASTA GDAŃSKA
Informacje o dzielnicy Śródmieście
Aniołki Osowa Matarnia Kokoszki Oliwa Żabianka... PrzymorzeMałe Ujeścisko-Łostowice Orunia Górna-Gdańsk Południe VII Dwór PrzymorzeWielkie Brętowo Jasień Orunia- Św. Wojciech-Lipce Olszynka Śródmieście Rudniki Stogi Wyspa Sobieszewska Krakowiec-Górki Zachodnie WrzeszczGórny PieckiMigowo Chełm Siedlce Młyniska Przeróbka Suchanino Letnica NowyPort Brzeźno WrzeszczDolny ZaspaRozstaje ZaspaMłyniec
Śródmieście
Powierzchnia: 5,65 km2
Liczba ludności: 24536 osób
Gęstość zaludnienia: 4343 os/km2
Radni miejscy w dzielnicy
Śródmieście, Chełm, Ujeścisko-Łostowice, Orunia Górna - Gdańsk Południe
Dzielnicowe telefony alarmowe

Gdańskie Centrum Kontaktu
przyjmuje zgłoszenia przez całą dobę
pod nr tel.: 58 52 44 500
email: kontakt@gdansk.gda.pl

Gdańskie Centrum Kontaktu (Dyżurny Inżynier Miasta) przyjmuje zgłoszenia dotyczące wszelkich nieprawidłowości funkcjonowania elementów infrastruktury miasta i przekazuje dyspozycje odpowiednim służbom. W przypadku gdy sprawa dotyczy terenu nie znajdującego się w zakresie działań Urzędu Miejskiego w Gdańsku i jego jednostek, GCK informuje osobę zgłaszającą, do jakiej instytucji zwrócić się w konkretnej sytuacji.

Straż Miejska
Referat Dzielnicowy II
tel. 58 301 30 11 wew. 150
ul. Elbląska 54/60
Kierownik Referatu – Grzegorz Pawlak
Referat czynny w godzinach 07:00 - 15:00
strazmiejska.gda.pl
Komisariat Policji II w Gdańsku
tel. 58 328 44 22
ul. Długa Grobla 4
Komendant komisariatu – nadkom. Grzegorz Piechowski

www.gdansk.policja.gov.pl
Rada dzielnicy Śródmieście
Skład Rady Dzielnicy
  • Przewodniczący Zarządu Dzielnicy
    Kieturakis Maximilian

  • Zastępca Przewodniczącego Zarządu Dzielnicy
    Bildziuk Marcin

  • Członek Zarządu
    Lewandowska-Goch Monika

  • Przewodnicząca Rady Dzielnicy
    Woroniecka Elżbieta

  • Zastępca Przewodniczącego Rady Dzielnicy
    Kamrowska Magdalena

  • Dobrowolska Sylwia
  • Grzymała Natalia
  • Ikonnikow Dominika
  • Jacykowski Zbigniew
  • Kobus Agnieszka
  • Kownacka Jadwiga
  • Lipska Jolanta
  • Michel-Parzyszek Anna
  • Mionskowska Agnieszka
  • Parzyszek Dominik
  • Pochroń-Frankowski Leszek
  • Rudnicki Wojciech
  • Stawska Anna
  • Turk Helena
  • Wojciechowska Jadwiga
  • Zienkiewicz Paweł
Kontakt

Siedziba 
ul. Ogarna 29/30, 80-826 Gdańsk

Telefon
+48 571 324 216

E-mail: 
srodmiescie@radadzielnicy.gdansk.pl

Portal 
gdansk.pl/srodmiescie

Facebook
Rada Dzielnicy Śródmieście

Dyżury
środa 17:00-18:00

Rozbierają koło widokowe na Wyspie Spichrzów. Zaczęła się już przeprowadzka na Targ Węglowy

Rozbierają koło widokowe na Wyspie Spichrzów. Zaczęła się już przeprowadzka na Targ Węglowy
Trwa demontaż koła widokowego na gdańskiej Wyspie Spichrzów. Przy operacji pracuje 50 osób, które zaczynają pakować części koła do 30 kontenerów. Od 21 listopada 2016 roku rusza kolejny etap przeprowadzki - montowanie koła na Targu Węglowym. Zimową panoramę Gdańska będzie można podziwiać w tym miejscu do końca stycznia 2017 roku.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
AmberSky, 50-metrowej wysokości koło widokowe już bez gondoli
 
O pojawienie się koła widokowego na Targu Węglowym podczas tegorocznego Jarmarku Bożenarodzeniowego zadbał jego organizator - Międzynarodowe Targi Gdańskie, które punkt o instalacji koła na zimowym jarmarku umieściły w regulaminie konkursu na operatora koła widokowego.
 
- Koło w tym miejscu doda mocy i uroku jarmarkowi, który z roku na rok zmienia formułę na atrakcyjniejszą - mówi Joanna Czauderna-Szreter dyrektor ds marketingu Międzynarodowych Targów Gdańskich. - Nasz gdański jarmark swoim charakterem nawiązuje do tradycji europejskich jarmarków świątecznych. Co roku pojawiają się kolejne elementy, w tym nowością jest właśnie AmberSky, 50-metrowej wysokości koło widokowe znane z Wyspy Spichrzów. Na Targu Węglowym pojawi się w nowej, świątecznej odsłonie.  
 
Na dwa miesiące koło zniknie z Wyspy Spichrzów w Gdansku
 
Trwają przenosiny koła na Targ Węglowy 
 
Gdańszcznie i turyści, dla których koło na Wyspie Spichrzów stało się już częścią krajobrazu tej części miasta, będą musieli na dwa miesiące pożegnać się z tym widokiem. Na przenosiny koła zgodę wydał konserawator zabytków i właśnie trwają prace demontażowe urządzenia.
 
- Przeniesienie AmberSky na Targ Węglowy to skomplikowana operacja, przy której pracuje około 50 osób - tłumaczy Anna Kowalska rzecznik SkyWheels. - Od 14 listopada 2016 roku trwa demontaż i pakowanie poszczególnych części instalacji do 30 kontenerów, które ciężarówkami zostaną przewiezione na targ. Przez kolejny tydzień AmberSky będzie instalowane na Targu Węglowym. 20 listopada na targu pojawią się pierwsze elementy koła.
 
AmberSky na Targu Węglowym zostanie do końca stycznia 2017 roku. Mieszkańcy i turysci będą mogli podziwiać zimową panoramę Gdańska nie tylko podczas świąt, ale też w Sylwestra i w czasie ferii zimowych. W lutym koło znów wróci na Wyspę Spichrzów.
 
 
W gondoli nie zmarzniemy
 
Organizatorzy jarmarku liczą, że Koło Widokowe AmberSky będzie jedną z głównych atrakcji tegorocznego świątecznego czasu.  
 
- Wszystkie gondole AmberSky są ogrzewane, ogrzewana będzie także platforma, na której czeka się na wejscie do gonodoli - dodaje Kowalska. - Co ważne ceny biletów pozostaną bez zmian. Osoby dorosłe za 15-minutowy przejazd kołem zapłacą 25 zł, 15 zł to cena biletu ulgowego dla osób o wzroście poniżej 1,40 m oraz dla osób niepełnosprawnych. Dzieci do lat 3 skorzystają z atrakcji za darmo. 
 
Koło Widokowe dostępne jest też w ofercie zniżkowej dla posiadaczy Karty Turysty oraz karty Dużej Gdańskiej Rodziny.
Koło, które w świątecznej odsłonie z licznymi dekoracjami bożonarodzeniowymi, zostanie ustawione równolegle do budynku Teatru Wybrzeże, zacznie się kręcić od 1 grudnia 2016 roku. 
 
Ubiegłoroczny jarmark odwiedziło tysiące gdańszczan i turystów
 
Podczas jarmarku pojeździmy też na łyżwach
 
Kolejną atrakcją jarmarku będzie lodowisko syntetyczne, usytuowane przed kołem widokowym. Z lodowiska zbudowanego z płyt syntetycznego lodu będzie można korzystać także w cieplejsze dni, a łyżwy wypożyczyć na miejscu. 
Jarmark Bożenarodzeniowy w Gdańsku zaczyna się  3 grudnia, potrwa do 23 grudnia 2016 roku, tradycyjnie będą to dwie strefy handlowe: rzemiosło usytuuje się w straganach na całym targu, rękodzieło i wyroby artystyczne w otwartej na ten czas Wielkiej Zbrojowni, do której przez czas jarmarku dostaniemy się z dwu stron: z ul. Piwnej i od strony Targu Węglowego. Zaplanowano tam około 30 stoisk.
 
Na jarmarku będzie można - jak co roku - skorzystać też z oferty gastronomicznej. Stoiska znajdziemy w Anielskim Młynie, czyli drewnianym wiatraku z wyrzeźbionymi postaciami aniołów i świętych. Będzie on wyższy niż w zeszłym roku - zamiast 6 m będzie miał 8 m wysokości.