Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Naprawa barier na estakadzie na Węźle Okopowa. Jeden pas wyłączony z ruchu

W poniedziałek, 26 listopada, rozpoczną się prace związane z naprawą barier na estakadzie na Węźle Okopowa w Gdańsku. Podczas robót wyłączony z ruchu będzie jeden z dwóch pasów na jezdni. Planowane zakończenie prac: kwiecień 2019.

A
A
Estakada na Węźle Okopowa. Widok z góry...
Estakada na Węźle Okopowa. Widok z góry...
fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl


Pierwotnie prace miały ruszyć 21 listopada, ale zostały o kilka dni przełożone.

- Prace na Estakadzie podzielone zostały na dwa etapy. W pierwszym z nich, który rozpocznie się w poniedziałek 26 listopada, naprawiane będą bariery po lewej, wewnętrznej stronie estakady. Z tego względu ruch pojazdów będzie odbywał się tylko prawym pasem. Zakończenie tego etapu planowane jest na koniec stycznia 2019 roku - informuje Magdalena Kiljan, rzecznik prasowy Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. - W drugim roboty prowadzone będą po prawej, zewnętrznej stronie. Wówczas kierowcy będą mogli poruszać się po lewym pasie estakady. Ta faza robót potrwa do końca kwietnia przyszłego roku.

Naprawa barier polegać będzie na ich zdemontowaniu, wyeliminowaniu usterek, wykonaniu nowych powłok antykorozyjnych i ponownym montażu. 

- Poręcze będą sukcesywnie demontowane. Kolejno, partiami trafią na warsztat, gdzie zostaną przebudowane, zmodernizowane i wówczas wrócą na swoje miejsce - dodaje Kiljan.


... i z dołu
... i jego mniejszy fragment widziany z dołu
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl***