Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Mini rondo gotowe. Lada dzień gotowa będzie też ul. Pańska

Na skrzyżowaniu ulic: Podwale Staromiejskie, Pańska i Podmłyńska można... pokręcić się wokół samochodem. Gotowe jest już bowiem niewielkie rondo, które powstało na wysokości Hali Targowej i Baszty "Jacek". Kierowcy nie mogą jednak na razie wjeżdżać w ul. Pańską, gdyż trwają tam ostatnie prace drogowe.

A
A
Rondo przy Hali Targowej i Baszcie Jacek testowane jest przez kierowców od połowy kwietnia
Rondo przy Hali Targowej i Baszcie Jacek testowane jest przez kierowców od połowy kwietnia
Dominik Paszliński/ www.gdansk.pl

Budowa ronda w sąsiedztwie Hali Targowej i Baszty "Jacek" rozpoczęła się w połowie marca br. i zgodnie z planami miała zakończyć się miesiąc później. W ramach inwestycji prace prowadzono także na fragmencie ul. Pańskiej.

- W ich trakcie natrafiono na sieć teletechniczną, której nie przewidywano w tym miejscu. Spółka Energa dała wykonawcy wytyczne do jej zabezpieczenia. To wydłużyło czas realizacji tej inwestycji. Obecnie na ul. Pańskiej trwa już układanie kostki. Prace powinny się wkrótce zakończyć – tłumaczy Magdalena Kiljan z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Obecnie kierowcy chcący dostać się z ulic Głównego Miasta do ul. Podwale Staromiejskie mogą przejechać ul. Świętojańską i ul. Szklary.

Nowe gdańskie rondo powstało jako pierwszy etap robót związanych z planowaną przebudową ul. Jana Heweliusza i ul. Rajskiej. Zrealizowano je na podstawie tzw. umowy drogowej w trybie art. 16 Ustawy o drogach publicznych (umowy na budowę lub przebudowę dróg publicznych przez inwestorów inwestycji nie drogowych) zawartej pomiędzy Gminą Miasta Gdańska i spółką RIDA Gdańsk. Spółka ta realizuje inwestycję pod nazwą „Rajska 8”. Będzie to kompleks mieszkaniowo-biurowy, przy ul. Rajskiej, naprzeciwko budynku NOT.

Lada dzień zakończą się też prace w sąsiedztwie nowego ronda, na ul. Pańskiej
Lada dzień zakończą się też prace w sąsiedztwie nowego ronda, na ul. Pańskiej
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl


W ramach drugiego etapu przebudowane zostanie skrzyżowanie ulic: Rajskiej i Jana Heweliusza - skrzyżowanie zostanie "wyniesione", a także przebudowane zostaną chodniki w granicach prowadzonej inwestycji wraz z infrastrukturą. Zakończenie tych prac przewidziane jest na koniec lipca 2018 r.***