Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Lechia pokaże się w nowej odsłonie! W sobotę na Ołowiance od godz. 17

Piłkarze Lechii zaprezentują się kibicom w nowym, aktualnym składzie, w sobotę, 8 lipca, na Ołowiance. Początek o godz. 17. W programie m.in. pokaz nowych koszulek Lechii na sezon 2017/18.

A
A

Czy Rafał Wolski zostanie w Lechii na nowy sezon? Okno transferowe wciąż otwarte, a Legia Warszawa straciła Vadisa Odjidję-Ofoe (FK Krasnodar)...
Czy Rafał Wolski zostanie w Lechii na nowy sezon? Okno transferowe wciąż otwarte, a Legia Warszawa straciła Vadisa Odjidję-Ofoe (FK Krasnodar)...
Dominik Paszliński/ gdansk.pl

W sobotę, 8 lipca, Lechia Gdańsk zaprasza wszystkich kibiców Biało-Zielonych na plac przy Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance. Tam odbędzie się uroczysta prezentacja Lechii Gdańsk przed nowym sezonem Lotto Ekstraklasy. Początek imprezy o godz. 17.

Plac na Ołowiance otwarty będzie już od godz. 16. Rozpoczną wtedy funkcjonowanie stoiska z pamiątkami i gadżetami Biało-Zielonych, a także punkty gastronomiczne. Na najmłodszych kibiców czekać będzie strefa dla dzieci z maskotką Lechii Gdańsk - Lwem.

O godz. 17 zaplanowano start prezentacji Lechii Gdańsk na scenie. Jako pierwsi kibicom zaprezentują się piłkarze Akademii Lechii Gdańsk wraz ze sztabem szkoleniowym.

Po nich na scenie zjawią się piłkarze pierwszego zespołu Lechii wraz z trenerami. Będzie można więc zobaczyć nowe nabytki zespołu. 

Wtedy zaprezentowane zostaną również nowe koszulki, w których Biało-Zieloni grać będą w Ekstraklasie. Po zakończeniu prezentacji nowe koszulki będzie można kupić na stoisku z pamiątkami Lechii Gdańsk, zaś piłkarze rozpoczną rozdawanie autografów.

W trakcie imprezy dla fanów przygotowano szereg konkursów, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Przypomnijmy, że Lechia zacznie sezon 14 lipca meczem wyjazdowym z Wisłą Płock. Pierwszy mecz u siebie Lechia zagra 22 lipca o godz. 18 z Cracovią Kraków. Bilety na ten mecz w sprzedaży od 10 lipca. Teraz już można kupować karnety na cały sezon (klub zrezygnował z karnetów tylko na rundę jesienną bądź wiosenną). Cześć kibiców narzeka, że ceny karnetów poszły w górę nawet o 20-30 procent (zależnie od sektora), ale Lechia mówi, że wiążę się to z nowym cennikiem za wynajem stadionu w dni meczowe oraz zwiększonymi kosztami zapewnienia kibicom bezpieczeństwa. 

Lechia wygrała dwa sparingi podczas zgrupowania w Gniewinie. Z Chojniczanką Chojnice 3:2 oraz z Sandecją Nowy Sącz również 3:2.

Do Lechii dołączyli Florian Schikowski (Borussia Moenchengladbach), Michał Nalepa (Ferencvaros Budapeszt), Mateusz Matras i Mateusz Lewandowski (obaj Pogoń Szczecin) oraz wrócili z wypożyczeń Aleksandar Kovacević i Daniel Łukasik.

Gorzej, że podaje się (nieoficjalnie), że Rafał Wolski mógłby odejść do Legii Warszawa, a Dusan Kuciak do PAOK-u Saloniki. Lechia może też stracić Ariela Borysiuka (Queens Park Rangers). Biorąc pod uwagę, że odszedł już Simeon Sławczew (Sporting Lizbona), sytuacja kadrowa drużyny nie rysuje się jakoś szczególnie różowo.

***