PORTAL MIASTA GDAŃSKA
Informacje o dzielnicy Śródmieście
Aniołki Osowa Matarnia Kokoszki Oliwa Żabianka... PrzymorzeMałe Ujeścisko-Łostowice Orunia Górna-Gdańsk Południe VII Dwór PrzymorzeWielkie Brętowo Jasień Orunia- Św. Wojciech-Lipce Olszynka Śródmieście Rudniki Stogi Wyspa Sobieszewska Krakowiec-Górki Zachodnie WrzeszczGórny PieckiMigowo Chełm Siedlce Młyniska Przeróbka Suchanino Letnica NowyPort Brzeźno WrzeszczDolny ZaspaRozstaje ZaspaMłyniec
Śródmieście
Powierzchnia: 5,65 km2
Liczba ludności: 24536 osób
Gęstość zaludnienia: 4343 os/km2
Radni miejscy w dzielnicy
Śródmieście, Chełm, Ujeścisko-Łostowice, Orunia Górna - Gdańsk Południe
Dzielnicowe telefony alarmowe

Gdańskie Centrum Kontaktu
przyjmuje zgłoszenia przez całą dobę
pod nr tel.: 58 52 44 500
email: kontakt@gdansk.gda.pl

Gdańskie Centrum Kontaktu (Dyżurny Inżynier Miasta) przyjmuje zgłoszenia dotyczące wszelkich nieprawidłowości funkcjonowania elementów infrastruktury miasta i przekazuje dyspozycje odpowiednim służbom. W przypadku gdy sprawa dotyczy terenu nie znajdującego się w zakresie działań Urzędu Miejskiego w Gdańsku i jego jednostek, GCK informuje osobę zgłaszającą, do jakiej instytucji zwrócić się w konkretnej sytuacji.

Straż Miejska
Referat Dzielnicowy II
tel. 58 301 30 11 wew. 150
ul. Elbląska 54/60
Kierownik Referatu – Grzegorz Pawlak
Referat czynny w godzinach 07:00 - 15:00
strazmiejska.gda.pl
Komisariat Policji II w Gdańsku
tel. 58 328 44 22
ul. Długa Grobla 4
Komendant komisariatu – nadkom. Grzegorz Piechowski

www.gdansk.policja.gov.pl
Rada dzielnicy Śródmieście
Skład Rady Dzielnicy
  • Przewodniczący Zarządu Dzielnicy
    Kieturakis Maximilian

  • Zastępca Przewodniczącego Zarządu Dzielnicy
    Bildziuk Marcin

  • Członek Zarządu
    Lewandowska-Goch Monika

  • Przewodnicząca Rady Dzielnicy
    Woroniecka Elżbieta

  • Zastępca Przewodniczącego Rady Dzielnicy
    Kamrowska Magdalena

  • Dobrowolska Sylwia
  • Grzymała Natalia
  • Ikonnikow Dominika
  • Jacykowski Zbigniew
  • Kobus Agnieszka
  • Kownacka Jadwiga
  • Lipska Jolanta
  • Michel-Parzyszek Anna
  • Mionskowska Agnieszka
  • Parzyszek Dominik
  • Pochroń-Frankowski Leszek
  • Rudnicki Wojciech
  • Stawska Anna
  • Turk Helena
  • Wojciechowska Jadwiga
  • Zienkiewicz Paweł
Kontakt

Siedziba 
ul. Ogarna 29/30, 80-826 Gdańsk

Telefon
+48 571 324 216

E-mail: 
srodmiescie@radadzielnicy.gdansk.pl

Portal 
gdansk.pl/srodmiescie

Facebook
Rada Dzielnicy Śródmieście

Dyżury
środa 17:00-18:00

Dzieci na Jarmarku św. Dominika nie będą się nudzić! Sprawdź atrakcje dla najmłodszych

Dzieci na Jarmarku św. Dominika nie będą się nudzić! Sprawdź atrakcje dla najmłodszych
Specjalna przestrzeń dla dzieci i rodzin przy Placu Kobzdeja, ale także mnóstwo atrakcji rozsianych po całym terenie Jarmarku św. Dominika. Od pierwszego do ostatniego dnia imprezy (29 lipca - 20 sierpnia), najmłodsi znajdą tu coś dla siebie!
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Barwne koguty, a każdy z nich inny, cieszą swym widokiem. Staną przy Placu Kobzdeja

- O dzieciach na jarmarku myślimy już od wielu lat. Poszerzamy nasze propozycje dla najmłodszych, wzbogacamy te dobrze już sprawdzone, ale nigdy o nich nie zapominamy - mówi Joanna Czauderna-Szreder, dyrektor programowa Jarmarku św. Dominika z Międzynarodowych Targów Gdańskich. - Na pewno sztandarową atrakcją dla dzieci jest Bajkowsko. To 12 dni rozrywki pod “wodzą” charyzmatycznego prowadzącego, aktora Grzegorza Gajewskiego. To czas różnorodnych zabaw i konkursów, absolutnego szaleństwa i, czasem absurdalnego, humoru. Bawią się tam dobrze również rodzice.

W ramach Bajowiska, każdego dnia, odbywa się także spektakl dla dzieci. Na scenie zobaczyć będzie można różnorodne teatry (także lalkowe i pacynkowe) z całej Polski.

Nawet jeśli ktoś już kiedyś był na Bajkowisku, nie zawiedzie się przychodząc tu ponownie. Program i hasło przewodnie jest co roku inne. W 2017 r. hasło to brzmi “12 sprawności, których nie zdobędą dorośli”. Uczestnicy konkursów będą zdobywać różnorodne sprawności od trampa, poprzez wierszokletę aż po zagadkowego tycipycitrelolupka. Kto zaliczy sprawościowe zadania, otrzyma kolorową, dużą przypinkę. Można ich zebrać cały tuzin.


Ceremonie otwarcia i zamknięcia 757 edycji Jarmarku św. Dominika z pewnością zrobią wrażenie na dzieciach

Strefa gier planszowych działała na jarmarku na długo przed obecną modą na tego rodzaju rodzinną rozrywkę. Kolekcja planszówek pod hasłem “Gry bez prądu” z roku na rok jest coraz większa.

Jeszcze jedną strefę zabaw przygotował partner jarmarku, Żywiec Zdrój. Pod hasłem “Wodne Igrzyska” na dzieci czekają m.in robienie bransoletek, tatuaże wodne, tor bowlingowy, a także warsztaty z upcyclingu.

Po raz pierwszy z myślą o najmłodszych uczestnikach jarmarku przygotowano pokazy pierwszej pomocy. Ich organizatorem jest Polski Czerwony Krzyż.

Wszystkie wymienione powyżej atrakcje dostępne będą w centralnym “dziecięcym” miejscu - przy Placu Kobzdeja. SPRAWDŹ szczegółowy program.


Przy tym samym placu zlokalizowana będzie także Galeria Jarmarkowych Kogucików (kogut to charakterystyczny symbol jarmarku). Galerię tworzą barwne, przestrzenne figury kogutów, których prototyp stworzyła rzeźbiarka Marzena Niećko.

Obok galerii kolorowych ptaków kręcić się będzie niecodzienna karuzela z barwnymi postaciami i motywami z legend gdańskich. Zobaczyć tu będzie można m.in: papugę mistrza Jana Heweliusza, Żabiego Kruka - krogulca z żabami, Szumibrodę Zjawę z Zaspy, Oruńską Syrenkę i wiele, wiele innych. Wszystkie postaci i motywy zaczerpnięto z tekstów zebranych i opisanych przez prof. Andrzeja Januszajtisa i prof. Jerzego Sampa.


No i zakupy - piękne, niebanalne zabawki znajdziemy na wielu z tysiąca stoisk Jarmarku św. Dominika w Gdańsku

- Atrakcje, które ucieszą dzieci znaleźć można na terenie całego jarmarku. Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej grze miejskiej. Są w niej specjalne obrazkowe zadania dla dzieci do lat 10. Pytania dotyczą historii Gdańska, bursztynu, morza - wymienia Joanna Czauderna-Szreter. - Polecamy także przejażdżki na kole widokowym. Wszędzie czekają na dzieci maskotki jarmarku, czyli koguty. Najmłodszych ucieszy także specjalny certyfikat uczestnika jarmarku, zdjęcie w jednym z jarmarkowych monideł, czy też chwila wytchnienia na jednej z naszych multimedialnych ławek.


Pamiątkowy certyfikat przyjaciela jarmarku i zadania do gry miejskiej otrzymać można w jednym z czterech punktów informacyjnych jarmarku.

Niecodzienne ławki Koławka i Ławkoło stać będą przy Długim Targu.

Jarmarkowe monidła, w których można wykonać zabawne pamiątkowe zdjęcie, znajdziemy przy ul. Piwnej, na Placu Kobzdeja i na Targu Węglowym.

No i na koniec jeszcze Kukurynka - wędrująca w asyście kataryniarzy mobilna zegarynka-katarynka, która pojawia się nieoczekiwanie w różnych miejscach jarmarku.


Kukurynka, czyli szalona katarynka z kogutem krążyć będzie po jarmarku by zabawiać najmłodszych


Czytaj także: 

Jarmark św. Dominika 2017 artystycznie: Raz, dwa, trzy śpiewa Ania Dąbrowska

24. Bieg św. Dominika - rywalizuj w sercu miasta, zapisy do 30 lipca

Jarmark św. Dominika. Nowa formuła, nowe miejsca, trębacze i carillion