Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta

Po raz 17-ty ulicami śródmieścia Gdańska przeszła Droga Krzyżowa organizowana przez ojców Dominikanów. W wieczornym nabożeństwie wzięło udział kilkaset osób. Uczestniczył w nim też bp Wiesław Szlachetka, biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej.

A
A

Droga Krzyżowa w Gdańsku. Organizują ją Dominikanie
Droga Krzyżowa w Gdańsku. Organizują ją Dominikanie
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl

Trasa wiodła spod Zielonej Bramy na Głównym Mieście, Długim Targiem, Długą, ulicami Głównego Miasta aż do Pl. Solidarności. Od lat w organizacji Drogi Krzyżowej aktywnie pomaga młodzież z Duszpastrwstwa Akademickiego Górka. To oni czuwają nad przebiegiem modlitwy, niosą nagłośnienie. 

- Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta to już tradycja. Ludzie, którzy są akurat w centrum Gdańska w ten piątkowy wieczór różnie reagują na modlących się, jednak najczęściej wiele osób przyłącza się do nas - powiedział nam Maciej Okoński OP, przeor Klasztoru Dominikanów w Gdańsku.

I rzeczywiście na początku uroczystości, o godz. 19-tej pod Zieloną Bramą pojawiło się klikadzisiąt osób, potem tłum rósł. W drogę wyruszyło ponad 300 osób, a po drodze wciąż dołączali się kolejni wierni. 
 

Zobacz, jak wyglądała Droga Krzyżowa w Gdańsku


Za tydzień natomiast, 14 kwietnia, w Wielki Piątek na widowisko religijno-teatralne pt.: Misterium Gdańskie – „Sąd nad Jezusem” zaprasza Stowarzyszenie SUM. Początek o godz. 20.00, miejsce: przestrzeń między Katownią a Złotą Bramą.***