Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Czekoladowy weekend z GOT: słodka fontanna i przejazd starodawnym Jelczem

Gdańska Organizacja Turystyczna w weekend, 10 i 11 grudnia, przygotowała dla mieszkańców i turystów mnóstwo atrakcji: spacer z przewodnikiem PTTK, konkursy, zajęcia dla najmłodszych i… fontanna prawdziwej, gdańskiej czekolady. Zobacz

A
A

Czekolada była pyszna, a potem...
Czekolada była pyszna, a potem...
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl
 

Czekoladowy weekend z Gdańską Organizacją Turystyczną rozpoczął się od degustacji pysznej czekolady produkowanej w Gdańsku przez firmę „Bałtyk” oraz owoców, w których słodkości były zanurzane, by uzyskać pyszną przekąskę. 

Potem chętni udali się w „sentymentalną podróż” po Gdańsku na pokładzie "ogórka", zabytkowego autobusu marki Jelcz 043. Trasa przejazdu przebiegała przez: Podwale Staromiejskie- Forum Gdańsk - Podwale Przedmiejskie – most wantowy- Głębokowodny Terminal Kontenerowy – Port Północny – Westerplatte – tunel pod Martwą Wisłą – stadion Energa Gdańsk – aleja Jana Pawła II – przejazd przez Zaspę, Przymorze i Żabiankę do hali Ergo Arena – ul. Czyżewskiego – Aleja Grunwaldzka – Aleja Zwycięstwa – Wielka Aleja Lipowa – ul. 3 Maja – przystanek końcowy przy budynku LOT obok Bramy Wyżynnej.
 

... w drogę zabytkowym autobusem, zwanym - ogórkiem
... w drogę zabytkowym autobusem, zwanym - ogórkiem
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Z kolei w niedzielę, 11 grudnia odbyło się zwiedzanie Gdańska przy pomocy aplikacji questowej. Na trasie znalazła się m.in. nowa figurka lwa Heweliona. 

Lew Hewelion
Lew Hewelion
fot. GOT

Dla wszystkich, którym udało się przejść całą trasę, GOT przygotował nagrody w postaci koszulek i słodyczy. 

Wartością dodaną szlaku turystycznego Gdańskiego Lwa Heweliona jest bezpłatna aplikacja mobilna iLeo. Pobierając ją na jeden z dwóch systemów operacyjnych (iOS lub Android) i włączając funkcję Bluetooth w telefonie, użytkownik otrzymuje informacje od małego lwa. Jak to możliwe? Po zbliżeniu do każdej z rzeźb Heweliona, na ekranie telefonu wyświetla się komunikat w formie tekstu oraz pliku audio, poprzez które lew opowiada historię danego miejsca. Narracja prowadzona jest w taki sposób, by najmłodsi odbiorcy zdobyli jak najwięcej cennych informacji o Gdańsku.
 

Stoisko Gdańskiej Organizacji Turystycznej na Jarmarku Bożonarodzeniowym
Stoisko Gdańskiej Organizacji Turystycznej na Jarmarku Bożonarodzeniowym
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Partnerami akcji są: Fabryka Czekolady Bałtyk, Urząd Miejski w Gdańsku, , PTTK Oddział Gdański im. dr. Jerzego Szukalskiego, Galeria Sztuk Różnych, Restauracja Amber Side.
 

Czytaj także: 

Karta Turysty – Twój sposób na miasto

Grzaniec, pierniki, miód. Jarmark Bożonarodzeniowy na Długim Targu


***