Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Będzie się działo w ten weekend: pikniki, festyny, zabawy, biesiady!

Weekend w Gdańsku upłynie pod znakiem imprez plenerowych, zorganizowanych w dzielnicach specjalnie dla lokalnych społeczności. Podczas festynów i pikników nie zabraknie propozycji dla najmłodszych oraz seniorów: zabaw sportowych i rekreacyjnych, koncertów, loterii z nagrodami czy biesiad przy kiełbaskach i napojach. Chodzi nie tylko o relaks, ale i społeczną integrację.

A
A

Tak było podczas festynu na Oruni przed rokiem
Tak było podczas festynu na Oruni przed rokiem
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

W sobotę, 10 czerwca w godzinach od 11.00 do 14.00, na terenie Szkoły Podstawowej nr 61 przy ul. Siennej 26 zapraszamy na Festyn V Dzień Flisaka. W programie m.in. turniej piłki nożnej, występy folklorystyczne, gry i zabawy dla dzieci oraz młodzieży, konkursy z nagrodami, biesiada z kiełbaskami i grochówką oraz możliwość zapoznania się z ofertą wsparcia Gdańskiego Centrum Świadczeń oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Na imprezę zapraszają: Rada Dzielnicy Przeróbka, SzP nr 61 oraz partnerzy, m.in. MOPR, GCŚ i lokalna społeczność.


Także w sobotę 10 czerwca w godzinach od 13.00 do 17.00, wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w imprezie plenerowej w Parku Św. Barbary, przy ul. Długie Ogrody w Gdańsku. W programie międzypokoleniowej zabawy, m.in. warsztaty ogrodnicze, nauka udzielania pierwszej pomocy, pokazy strażackie, konkursy plastyczne i gry sportowe dla rodzin oraz dla dzieci – malowanie twarzy. Do udziału w spotkaniu zachęcają m.in. Rada Dzielnicy Śródmieście, Pałac Młodzieży, MOPR, Klub Seniora „Motława” i Dzielnicowy Dom Kultury „Gedanus”. 


Zapowiedzi wszystkich wydarzeń jakie odbywają się w Gdańsku można znaleźć zawsze w naszym czytelnym Kalendarzu  Wydarzeń 


Z kolei w niedzielę, 11 czerwca, warto odwiedzić całą rodziną Park Schopenhauera przy ulicy Dworcowej 9 w Gdańsku Oruni. O godzinie 13.00 rozpocznie się tam Wielki Festyn Rodzinny. Potrwa do godziny 19.00. Uczestnicy wydarzenia bawić się będą np. w krainach plastycznej, sportowej. Będzie można posłuchać koncertów zespołów Muzart i Banał, odwiedzić stoiska z regionalnymi produktami, w tym koronkami, dziełami z gliny czy kulinarnymi specjałami. W ramach wydarzenia także wystawy prac plastycznych, rzeźbiarskich. Organizatorem niedzielnej imprezy jest Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Orunia, partnerami m.in. MOPR, Stacja Orunia, szkoły i przedszkola z tej dzielnicy miasta.

Na czas imprezy zamknięty dla aut będzie wjazd z Traktu św. Wojciecha w ulice Dworcową. Organizatorzy informują, że w ten dzień auta będzie można parkować na tyłach przychodni na ulicy Gościnnej. Opcją dla zmotoryzowanych jest również parking przed hotelem Zatoka.


Również w niedzielę, 11 czerwca, Rada Dzielnicy Wzgórze Mickiewicza organizuje Festyn Rodzinny na rogu ulic. Wojskiego i Soplicy, w godz. 12.00-16.00. Wśród atrakcji m.in. zabawy i konkursy dla dzieci a także turniej ping-ponga w różnych kategoriach wiekowych. W festynie wezmą udział Aleksandra Dulkiewicz, zastępca prezydenta Gdańska, a także radny Piotr Borawski. 

Wszystkie imprezy są otwarte dla mieszkańców. Zapraszamy!


Czytaj także:

Sobota: finał Rowerowego Maja i ECC na rodzinnym pikniku w Parku im. Reagana

10 godzin świętowania, czyli „Viva Oliva” po raz szósty. Czym zaskoczy w tym roku?



Sylwia Ressel (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku
***