PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Informacje o dzielnicy Śródmieście
Aniołki Osowa Matarnia Kokoszki Oliwa Żabianka... PrzymorzeMałe Ujeścisko-Łostowice Orunia Górna-Gdańsk Południe VII Dwór PrzymorzeWielkie Brętowo Jasień Orunia- Św. Wojciech-Lipce Olszynka Śródmieście Rudniki Stogi Wyspa Sobieszewska Krakowiec-Górki Zachodnie WrzeszczGórny PieckiMigowo Chełm Siedlce Młyniska Przeróbka Suchanino Letnica NowyPort Brzeźno WrzeszczDolny ZaspaRozstaje ZaspaMłyniec
Śródmieście
Powierzchnia: 5,65 km2
Liczba ludności: 24536 osób
Gęstość zaludnienia: 4343 os/km2
Radni miejscy w dzielnicy
Śródmieście, Chełm, Ujeścisko-Łostowice, Orunia Górna - Gdańsk Południe
Dzielnicowe telefony alarmowe

Gdańskie Centrum Kontaktu
przyjmuje zgłoszenia przez całą dobę
pod nr tel.: 58 52 44 500
email: kontakt@gdansk.gda.pl

Gdańskie Centrum Kontaktu (Dyżurny Inżynier Miasta) przyjmuje zgłoszenia dotyczące wszelkich nieprawidłowości funkcjonowania elementów infrastruktury miasta i przekazuje dyspozycje odpowiednim służbom. W przypadku gdy sprawa dotyczy terenu nie znajdującego się w zakresie działań Urzędu Miejskiego w Gdańsku i jego jednostek, GCK informuje osobę zgłaszającą, do jakiej instytucji zwrócić się w konkretnej sytuacji.

Straż Miejska
Referat Dzielnicowy II
tel. 58 301 30 11 wew. 150
ul. Elbląska 54/60
Kierownik Referatu – Grzegorz Pawlak
Referat czynny w godzinach 07:00 - 15:00
strazmiejska.gda.pl
Komisariat Policji II w Gdańsku
tel. 58 328 44 22
ul. Długa Grobla 4
Komendant komisariatu – nadkom. Grzegorz Piechowski

www.gdansk.policja.gov.pl
Pełnomocnik Prezydenta Miasta Gdańska ds. Rad Dzielnic

Aleksandra Stefańska 
Biuro Prezydenta, Referat Partycypacji Społecznej i Rad Dzielnic
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
III piętro, pokój nr 337c
tel.: (+48 58) 323 65 46

Gdańskie Centrum Kontaktu
tel.: 58 52 44 500
e-mail.: kontakt@gdansk.gda.pl

Rada dzielnicy Śródmieście
Skład Rady Dzielnicy
 • Przewodniczący Zarządu Dzielnicy
  Kieturakis Maximilian

 • Zastępca Przewodniczącego Zarządu Dzielnicy
  Marta Mężyk

 • Członek Zarządu
  Bildziuk Marcin, Lewandowska-Goch Monika

 • Przewodnicząca Rady Dzielnicy
  Woroniecka Elżbieta

 • Zastępca Przewodniczącego Rady Dzielnicy
  Parzyszek Dominik

 • Dobrowolska Sylwia
 • Grzymała Natalia
 • Ikonnikow Dominika
 • Jacykowski Zbigniew
 • Kamrowska Magdalena
 • Kobus Agnieszka
 • Kownacka Jadwiga
 • Lipska Jolanta
 • Mionskowska Agnieszka
 • Pochroń-Frankowski Leszek
 • Rudnicki Wojciech
 • Stawska Anna
 • Turk Helena
 • Wojciechowska Jadwiga
 • Zienkiewicz Paweł
Kontakt

Siedziba 
ul. Ogarna 29/30, 80-826 Gdańsk

Telefon
+48 513 551 523

E-mail: 
srodmiescie@radadzielnicy.gdansk.pl

Portal 
gdansk.pl/srodmiescie

Facebook
Rada Dzielnicy Śródmieście

Dyżury
środa 17:00-18:00

Dokmenty i komunikaty

Będzie się działo w ten weekend: pikniki, festyny, zabawy, biesiady!

Będzie się działo w ten weekend: pikniki, festyny, zabawy, biesiady!
Weekend w Gdańsku upłynie pod znakiem imprez plenerowych, zorganizowanych w dzielnicach specjalnie dla lokalnych społeczności. Podczas festynów i pikników nie zabraknie propozycji dla najmłodszych oraz seniorów: zabaw sportowych i rekreacyjnych, koncertów, loterii z nagrodami czy biesiad przy kiełbaskach i napojach. Chodzi nie tylko o relaks, ale i społeczną integrację.

Tak było podczas festynu na Oruni przed rokiem

W sobotę, 10 czerwca w godzinach od 11.00 do 14.00, na terenie Szkoły Podstawowej nr 61 przy ul. Siennej 26 zapraszamy na Festyn V Dzień Flisaka. W programie m.in. turniej piłki nożnej, występy folklorystyczne, gry i zabawy dla dzieci oraz młodzieży, konkursy z nagrodami, biesiada z kiełbaskami i grochówką oraz możliwość zapoznania się z ofertą wsparcia Gdańskiego Centrum Świadczeń oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Na imprezę zapraszają: Rada Dzielnicy Przeróbka, SzP nr 61 oraz partnerzy, m.in. MOPR, GCŚ i lokalna społeczność.


Także w sobotę 10 czerwca w godzinach od 13.00 do 17.00, wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w imprezie plenerowej w Parku Św. Barbary, przy ul. Długie Ogrody w Gdańsku. W programie międzypokoleniowej zabawy, m.in. warsztaty ogrodnicze, nauka udzielania pierwszej pomocy, pokazy strażackie, konkursy plastyczne i gry sportowe dla rodzin oraz dla dzieci – malowanie twarzy. Do udziału w spotkaniu zachęcają m.in. Rada Dzielnicy Śródmieście, Pałac Młodzieży, MOPR, Klub Seniora „Motława” i Dzielnicowy Dom Kultury „Gedanus”. 


Zapowiedzi wszystkich wydarzeń jakie odbywają się w Gdańsku można znaleźć zawsze w naszym czytelnym Kalendarzu  Wydarzeń 


Z kolei w niedzielę, 11 czerwca, warto odwiedzić całą rodziną Park Schopenhauera przy ulicy Dworcowej 9 w Gdańsku Oruni. O godzinie 13.00 rozpocznie się tam Wielki Festyn Rodzinny. Potrwa do godziny 19.00. Uczestnicy wydarzenia bawić się będą np. w krainach plastycznej, sportowej. Będzie można posłuchać koncertów zespołów Muzart i Banał, odwiedzić stoiska z regionalnymi produktami, w tym koronkami, dziełami z gliny czy kulinarnymi specjałami. W ramach wydarzenia także wystawy prac plastycznych, rzeźbiarskich. Organizatorem niedzielnej imprezy jest Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Orunia, partnerami m.in. MOPR, Stacja Orunia, szkoły i przedszkola z tej dzielnicy miasta.

Na czas imprezy zamknięty dla aut będzie wjazd z Traktu św. Wojciecha w ulice Dworcową. Organizatorzy informują, że w ten dzień auta będzie można parkować na tyłach przychodni na ulicy Gościnnej. Opcją dla zmotoryzowanych jest również parking przed hotelem Zatoka.


Również w niedzielę, 11 czerwca, Rada Dzielnicy Wzgórze Mickiewicza organizuje Festyn Rodzinny na rogu ulic. Wojskiego i Soplicy, w godz. 12.00-16.00. Wśród atrakcji m.in. zabawy i konkursy dla dzieci a także turniej ping-ponga w różnych kategoriach wiekowych. W festynie wezmą udział Aleksandra Dulkiewicz, zastępca prezydenta Gdańska, a także radny Piotr Borawski. 

Wszystkie imprezy są otwarte dla mieszkańców. Zapraszamy!


Czytaj także:

Sobota: finał Rowerowego Maja i ECC na rodzinnym pikniku w Parku im. Reagana

10 godzin świętowania, czyli „Viva Oliva” po raz szósty. Czym zaskoczy w tym roku?Sylwia ResselUrząd Miejski w GdańskuMiejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku
Sylwia Ressel - najnowsze