Budżet Obywatelski 2018. Na jakie projekty można głosować w dzielnicy Rudniki?

Za nami pierwszy tydzień głosowania na pomysły zgłoszone do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. O tym, które zostaną zrealizowane, decydują sami gdańszczanie. Głosy można oddawać do 2 października, zarówno na projekty dzielnicowe, jak i ogólnomiejskie. Jakie propozycje do BO złożono w dzielnicy Rudniki? Sprawdźcie!

Budżet Obywatelski 2018. Na jakie projekty można głosować w dzielnicy Rudniki?
A
A
data publikacji: 24 września 2017 r.

W ramach Budżetu Obywatelskiego w Rudnikach proponują budowę obiektu sportowego przy ul. Miałki Szlak
W ramach Budżetu Obywatelskiego w Rudnikach proponują budowę obiektu sportowego przy ul. Miałki Szlak
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

"Sportowo w zielonej dzielnicy Gdańska 2.0!": Wielofunkcyjny obiekt sportowo-rekreacyjny w ogrodowej i zielonej dzielnicy Gdańska, dla mieszkańców i uczniów Szkoły Podstawowej: różne dyscypliny w godzinach lekcyjnych i poza nimi. Należy zrealizować projekt budowlany: boiska, bieżnie, zieloną salę gimnastyczną, urządzenia do ćwiczeń, ogrodzenie, furtki, oświetlenie, monitoring. Obecnie dzielnica nie dysponuje żadnym nowoczesnym i gwarantującym bezpieczeństwo zapleczem sportowym. Utworzenie obiektów umożliwi aktywne spędzanie czasu i przyczyni się do polepszenia jakości życia mieszkańców. Bezpośrednia bliskość szkoły pozwoli w bezpiecznych i komfortowych warunkach dzieciom i młodzieży szkolnej rozwijać zdrowy styl życia i poprawiać ogólną sprawność fizyczną. Docelowo, projektowane obiekty sportowe, prócz codziennego wykorzystania na potrzeby uczniów oraz mieszkańców dzielnicy staną się miejscem organizowania zawodów sportowych na skalę miejską. Pozyskana kwota stanowi II część (ok 30%) wydatku planowanej inwestycji realizowanej wraz z Gminą Gdańsk. Lokalizacja: ul. Miałki Szlak 74 / ul. Prosta, graniczący z terenem Szkoły Publicznej nr 29.

"Modernizacja nawierzchni dwóch wysięgników ulicy Gdańskiego Kolejarza": Po budowie Trasy Sucharskiego, po mikro wybuchach zagęszczenia terenu Trasy Sucharskiego nastąpiła degradacja nawierzchni asfaltowej - popękanie zapadnięcia w asfalcie oraz liczne dziury w nawierzchni, które grożą zarówno pieszym, rowerzystom oraz pojazdom mechanicznym. Konieczne jest położenie nowego dywanika asfaltowego. Naprawa ww ulicy umożliwi dojście bezpieczne i dojazd do posesji zarówno mieszkańcom jak służbom porządkowym.


Zasady głosowania:

  • każdemu głosującemu przysługuje maksymalnie 5 punktów na projekty dzielnicowe i 1 punkt na projekty ogólnomiejskie

  • można głosować na projekty z dowolnej dzielnicy

  • punktami na projekty dzielnicowe można dysponować w sposób swobodny przyznając np. wszystkie pięć punktów jednemu projektowi, jak i po jednym punkcie na pięć projektów

  • głosowanie na projekty odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną

  • w każdej dzielnicy będzie dostępny punkt stacjonarny do głosowania

  • wyniki głosowania ogłoszone zostaną do 6 października 2017 r.


Więcej o gdańskim Budżecie Obywatelskim przeczytasz tutaj

oprac. KG (0)
www.gdansk.pl
oprac. KG (0)
www.gdansk.pl