Dawid Krupej (1991-2020)

Dawid Krupej miał 29 lat, był radnym Miasta Gdańska z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, członkiem Komisji ds. Skarg, Wniosków i Petycji oraz Komisji Kultury i Promocji Rady Miasta Gdańska. Był także asystentem Jarosława Sellina, wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego.
27.10.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Dawid Krupej
Dawid Krupej
fot. FB Stefania Krupej

 

Dawid Krupej pochodził ze Słupska, urodził 20 marca 1991 roku. Był radnym Miasta Gdańska w okręgu wyborczym Nr 6 - Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia, Oliwa, VII Dwór, Osowa, Matarnia, Kokoszki. W Radzie Miasta Gdańska zasiadał pierwszą kadencję. 

Był magistrem sztuki, absolwentem śpiewu solowego na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Oprócz pełnienia funkcji radnego był też bliskim współpracownikiem wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego Jarosława Sellina. Jak pisał w swojej notce biograficznej - interesował się muzyką operową i naukami o zarządzaniu, jeździł na rowerze. 

Zmarł 21 lutego 2020 roku, miesiąc przed 29. urodzinami. 

O śmierci radnego poinformowała siostra zmarłego Stefania Krupej na swoim profilu na FB:

Dawid Krupej mój braciszek odszedł dzisiaj od nas.


Zmarłego na profilu społecznościowym wspominali gdańscy radni i samorządowcy.

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz: "Był człowiekiem oddanym Miastu Gdańsk, a zwłaszcza jego kulturze - sam wywodził się z tego środowiska i dobrze je znał. Pełen energii, zawsze skłonny do merytorycznej dyskusji, obdarzony pięknym głosem i ciepłem". 

Kazimierz Koralewski, przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska: "Ze smutkiem przyjmujemy tę wiadomość, jesteśmy zszokowani. Wiemy tylko, że radny Krupej zmarł nagle. Był wspaniałym kolegą, energicznym i uśmiechniętym. Jednocześnie był nad wiek wyważony w swoich poglądach. Jego dziedziną była kultura, na której świetnie się znał i był dla nas autorytetem".

Agnieszka Owczarczak, przewodnicząca Rady Miasta Gdańska: "Zawsze życzliwy, bardzo kulturalny, pełen radości i dobrej energii. Zawsze dobrze merytorycznie przygotowany do pracy i zaangażowany w sprawy Gdańska, szczególnie te dotyczące gdańskiej kultury.