Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Już tylko jedno do setki! Otwarto kolejne szkolne boisko w Gdańsku

Coraz bliżej do setki boisk przy gdańskich szkołach. W środę 5 września 2018 roku na nowo otwartym boisku przy Szkole Podstawowej nr 82 przy ulicy Radarowej 26 odbyły się pierwsze zajęcia sportowe. Tej szkole nowe boisko jest szczególnie potrzebne: uczą się tu laureaci turniejów tańca nowoczesnego, zawodnicy karate, mistrzowie judo i piłki nożnej.

A
A

Otwarcie 99 boiska w Gdańsku

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 82 osiągają wiele sukcesów sportowych, nowe boisko przyda się im szczególnie                                                                                                 

Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Dziewięćdziesiąte dziewiąte szkolne boisko w Gdańsku otwarto przy szkole sportowych talentów. Od tego roku szkolnego uczniowie mogą korzystać z nowego boiska sportowego pokrytego nowoczesną i bezpieczną nawierzchnią wykonaną z poliuretanu. Dzięki tej inwestycji uczniowie będą mogli w komfortowych warunkach grać w siatkówkę, koszykówkę czy piłkę ręczną.

Oprócz boiska przy szkole powstała bieżnia lekkoatletyczna i zeskocznia do skoku w dal. Na terenie szkoły pojawiły się także nowe alejki, ławki i kosze na śmieci, a cały obiekt został oświetlony, zamontowano również monitoring. Cała inwestcja kosztowała około 947 tys. zł.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 82 osiągają wiele sukcesów sportowych. W szkole uczą się aktualne mistrzynie Polski w łyżwiarstwie synchronicznym, laureatka II Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego, laureaci i laureatki kumite indywidualnego i kata drużynowego w karate, zawodnicy powołani przez Polski Związek Piłki Nożnej i mistrzowie judo.

W czerwcu 2018 roku oddano zmodernizowane szkolne boiska przy szkołach nr 97 i 98 na Matarni, to było dziewięćdziesiąte siódme i ósme boisko na mapie Gdańska. Do jesieni w mieście będzie już ponad sto zmodernizowanych, bezpiecznych boisk, które kosztowały łącznie blisko 100 mln zł.

Tutaj dowiesz się na jakich zasadach gdańszczanie i gdańszczanki spoza społeczności szkolnej mogą korzystać z miejskich boisk.

***