PORTAL MIASTA GDAŃSKA
Informacje o dzielnicy Matarnia
Aniołki Osowa Matarnia Kokoszki Oliwa Żabianka... PrzymorzeMałe Ujeścisko-Łostowice Orunia Górna-Gdańsk Południe VII Dwór PrzymorzeWielkie Brętowo Jasień Orunia- Św. Wojciech-Lipce Olszynka Śródmieście Rudniki Stogi Wyspa Sobieszewska Krakowiec-Górki Zachodnie WrzeszczGórny PieckiMigowo Chełm Siedlce Młyniska Przeróbka Suchanino Letnica NowyPort Brzeźno WrzeszczDolny ZaspaRozstaje ZaspaMłyniec
Matarnia
Powierzchnia: 14,48 km2
Liczba ludności: 6052 osób
Gęstość zaludnienia: 418 os/km2
Radni miejscy w dzielnicy
Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia, Oliwa, Osowa, Matarnia, Kokoszki
Dzielnicowe telefony alarmowe

Gdańskie Centrum Kontaktu
przyjmuje zgłoszenia przez całą dobę
pod nr tel.: 58 52 44 500
email: kontakt@gdansk.gda.pl

Gdańskie Centrum Kontaktu (Dyżurny Inżynier Miasta) przyjmuje zgłoszenia dotyczące wszelkich nieprawidłowości funkcjonowania elementów infrastruktury miasta i przekazuje dyspozycje odpowiednim służbom. W przypadku gdy sprawa dotyczy terenu nie znajdującego się w zakresie działań Urzędu Miejskiego w Gdańsku i jego jednostek, GCK informuje osobę zgłaszającą, do jakiej instytucji zwrócić się w konkretnej sytuacji.

Straż Miejska
Referat Dzielnicowy IV
tel. 58 344 32 84
ul. Orfeusza 2
Kierownik Referatu – Tomasz Zubek
Referat czynny w godzinach 07:00 - 15:00
strazmiejska.gda.pl
Komisariat Policji IX w Gdańsku
tel. 58 521 11 22
ul. Balcerskiego 35
Komendant komisariatu – nadkom. Wojciech Milewski

www.gdansk.policja.gov.pl
Rada Dzielnicy Matarnia
Skład Rady Dzielnicy

Przewodnicząca Zarządu Dzielnicy

  • Agnieszka Górka

Zastępczyni Przewodniczącej Zarządu Dzielnicy

  • Klara Mateja

Przewodnicząca Rady Dzielnicy 

  • Agata Winkiewicz

Zastępca Przewodniczącej Rady Dzielnicy 

  • Marcin Marszałek

Członkowie Rady Dzielnicy

  • Aleksandra Chmielewska
  • Elżbieta Dębowska
  • Krzysztof Gajda
  • Halina Gajek
  • Piotr Karpiński
  • Anna Kwiatkowska-Gissel
  • Wiesława Krasa
  • Radosław Jerzy Ługowski
  • Łukasz Richert
  • Maria Tymańska
  • Andrzej Zacharski
Kontakt

Dyżury:

Najbliższy dyżur odbędzie się w dniu:
16.12.2025 r. w godz. 17-18 w siedzibie Rady Dzielnicy.

 

Siedziba 
ul. Słowackiego 140

Telefon
519-708-511

E-mail: 
matarnia@radadzielnicy.gdansk.pl

Portal
http://dzielnicamatarnia.pl

Facebook
Rada Dzielnicy Matarnia 

 

 

Już tylko jedno do setki! Otwarto kolejne szkolne boisko w Gdańsku

Już tylko jedno do setki! Otwarto kolejne szkolne boisko w Gdańsku
Coraz bliżej do setki boisk przy gdańskich szkołach. W środę 5 września 2018 roku na nowo otwartym boisku przy Szkole Podstawowej nr 82 przy ulicy Radarowej 26 odbyły się pierwsze zajęcia sportowe. Tej szkole nowe boisko jest szczególnie potrzebne: uczą się tu laureaci turniejów tańca nowoczesnego, zawodnicy karate, mistrzowie judo i piłki nożnej.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Otwarcie 99 boiska w Gdańsku

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 82 osiągają wiele sukcesów sportowych, nowe boisko przyda się im szczególnie                                                                                                 

Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Dziewięćdziesiąte dziewiąte szkolne boisko w Gdańsku otwarto przy szkole sportowych talentów. Od tego roku szkolnego uczniowie mogą korzystać z nowego boiska sportowego pokrytego nowoczesną i bezpieczną nawierzchnią wykonaną z poliuretanu. Dzięki tej inwestycji uczniowie będą mogli w komfortowych warunkach grać w siatkówkę, koszykówkę czy piłkę ręczną.

Oprócz boiska przy szkole powstała bieżnia lekkoatletyczna i zeskocznia do skoku w dal. Na terenie szkoły pojawiły się także nowe alejki, ławki i kosze na śmieci, a cały obiekt został oświetlony, zamontowano również monitoring. Cała inwestcja kosztowała około 947 tys. zł.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 82 osiągają wiele sukcesów sportowych. W szkole uczą się aktualne mistrzynie Polski w łyżwiarstwie synchronicznym, laureatka II Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego, laureaci i laureatki kumite indywidualnego i kata drużynowego w karate, zawodnicy powołani przez Polski Związek Piłki Nożnej i mistrzowie judo.

W czerwcu 2018 roku oddano zmodernizowane szkolne boiska przy szkołach nr 97 i 98 na Matarni, to było dziewięćdziesiąte siódme i ósme boisko na mapie Gdańska. Do jesieni w mieście będzie już ponad sto zmodernizowanych, bezpiecznych boisk, które kosztowały łącznie blisko 100 mln zł.

Tutaj dowiesz się na jakich zasadach gdańszczanie i gdańszczanki spoza społeczności szkolnej mogą korzystać z miejskich boisk.

oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl