Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Matarnia. Spotkanie mieszkańców dzielnicy z kandydatami na radnych miasta

Rada Dzielnicy Matarnia zaprasza mieszkańców na spotkanie z kandydatami do Rady Miasta Gdańska, którzy kandydują z okręgu nr 6, obejmującego tę dzielnicę. To okazja, by dowiedzieć się, jakie mają plany i propozycje dla tej części miasta.

A
A
Ostatnia aktualizacja: 16 października 2018 r.Data publikacji: 16 października 2018 r.
Spotkanie kandydatów na radnych z mieszkańcami Matarni odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 7
Spotkanie kandydatów na radnych z mieszkańcami Matarni odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 7
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Spotkanie organizuje Rada Dzielnicy Matarnia. Zaplanowano dwugodzinną debatę, w ramach której każdy z kandydatów będzie miał czas na przedstawienie swojej kandydatury (2 minuty) oraz wizji rozwoju Gdańska (3 min). Następnie każdy z kandydatów zostanie poproszony o odpowiedź na cztery, do pięciu pytań, które zostaną wybrane z puli pytań zgłaszanych przez mieszkańców i radnych dzielnicy (1,5 min).

- Celem naszej inicjatywy jest bliższe poznanie, nawiązanie bezpośredniego kontaktu z kandydatami - tłumaczy Łukasz Richert, przewodniczący Rady Dzielnicy Matarnia. - Chcemy, aby mieszkańcy Matarni mieli możliwość wysłuchania ich, a później porozmawiania czy zadania pytań - aby w dniu głosowania łatwiej było podjąć świadomą i dobrą decyzję. Liczymy, że nasze spotkanie zachęci mieszkańców do zainteresowania się sprawami dzielnicy, miasta oraz wpłynie na większą frekwencję w dniu wyborów, czyli 21 października.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 16 października, w Szkole Podstawowej nr 7 przy ul. Mjra Mieczysława Słabego 6, o godzinie 18.00.

***