Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Pożar w Matarni: zginęło dwoje dzieci, matka z trzecim dzieckiem trafiła do szpitala. Miasto Gdańsk deklaruje pomoc

Do pożaru doszło w niedzielę, 30 września, nad ranem. Służby zgłoszenie otrzymały około godz. 4. W pożarze śmierć poniosła dwójka dzieci w wieku 3 i 8 lat. Matce z trzecim dzieckiem w wieku 1,5 roku udało się uciec z płonącego budynku. Rodzina była zameldowana w gminie Żukowo, Miasto Gdańsk deklaruje pomoc poszkodowanym.

A
A
Pożar miał miejsce przy ul. Kadetów w Matarni. Na zdjęciu akcja strażaków sprzed dwóch lat we Wrzeszczu przy ul. Kolejarzy
Pożar miał miejsce przy ul. Kadetów w Matarni. Na zdjęciu akcja strażaków sprzed dwóch lat we Wrzeszczu przy ul. Kolejarzy
fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Do tragedii doszło w domu jednorodzinnym na ogródkach działkowych na Matarni. W domu przebywała kobieta z trójką dzieci. O porannym pożarze budynku zostało poinformowane Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.  

Niestety śmierć na miejscu poniosło dwoje dzieci w wieku 3 i 8 lat. Matce wraz z najmłodszym, 1,5-rocznym, dzieckiem udało się uciec z płonącego budynku.

Strażacy ugasili ogień, policja i prokurator ustalają przyczynę pożaru. Powołany został także biegły sądowy z zakresu pożarnictwa. 


Przebywającej w szpitalu matce wraz z ocalałym dzieckiem zapewniono pomoc psychologiczną. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie zaoferuje również pomoc materialną i opiekę. Ze wstępnych informacji wynika, że rodzina nie była zameldowana w Gdańsku, tylko w gminie Żukowo, w związku z czym nie była objęta świadczeniami socjalnymi w Gdańsku. 

Miasto Gdańsk deklaruje pomoc dla poszkodowanych, w każdym możliwym zakresie świadczonym przez miejskie służby i jednostki.

***