PORTAL MIASTA GDAŃSKA
Gdański Informator
Pomocowy

Kolejna fala zachorowań na COVID-19 przynosi nowe wyzwania.

Rosnąca liczba chorych, przebywających na kwarantannie i w izolacji sprawia, że pomocy znajomych, sąsiadów, wolontariuszy, profesjonalistów, samorządu i państwa potrzebuje coraz więcej osób. Tutaj znajdziesz listę obywatelskich, instytucjonalnych, miejskich i państwowych inicjatyw.

Włącz się w obieg pomocy! Znajdź wsparcie lub sam udzielaj go w Twojej okolicy.

Jak to działa?
Najważniejsze numery telefonów
Gdańskie Centrum
Świadczeń

58 326 50 00

Miejski Ośrodek
Pomocy Rodzinie

58 342 31 50

Gdańskie Centrum
Równego Traktowania

519 544 485

Pomoc psychologiczna

577 772 838
787 960 860

FAQ najważnieszje pytania

Gdański Informator Pomocowy jest miejscem, w którym zbieramy informacje o wszystkich akcjach organizowanych przez miasto Gdańsk, władze centralne, niezależne organizacje, prywatne osoby. Dzięki temu w jednym miejscu można znaleźć pomoc lub odszukać kogoś, komu można ją ofiarować. Sami pomocy nie udzielamy, nie organizujemy jej. Zachęcamy Pana do wyszukania w sekcji Chcę pomóc inicjatywy, do których może Pan dołączyć.

W sekcji CHCĘ POMÓC znajdzie Pani organizatorów akcji na rzecz uczniów, np. Fundację Gdańską, która jest inicjatorem zbiórki pod hasłem Gdańsk Pomaga.

Listę wszystkich propozycji miasta znajdzie Pan w zakładce Potrzebuję pomocy, w sekcji dla przedsiębiorców. Każda z zakładek przekieruje Pana do właściwej jednostki, która uruchomiła wsparcie w związku z koronawirusem.

Pobierz plakat akcji
i podaj dalej