***
Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Inwestycje zrealizowane w dzielnicy Brętowo w latach 2010-2017

A
A

 

2017

Rozbudowa I etapu ul. Tischnera obejmująca odcinek o długości ok. 250 m – od ul. Waldorfa do ul. Karskiego

tischnera


Wykonawca: EUROVIA POLSKA S.A.

Koszt realizacji: ok. 1,5 mln zł

Czas realizacji: sierpień-marzec 2018 r.

 

2015

Budowa linii tramwajowej Siedlce – Pomorska Kolej Metropolitarna, w ramach Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej - Etap III B

tramwaj


Najważniejszym elementem projektu była budowa nowej linii tramwajowej Siedlce – przystanek Pomorskiej Kolei Metropolitalnej "Brętowo" z odgałęzieniem w ul. Bulońską.
Bezpośrednim efektem realizacji projektu będzie integracja podsystemów komunikacji publicznej funkcjonujących na terenie trójmiejskiego transportu metropolitalnego. Przede wszystkim zaś zintegrowane ze sobą zostaną systemy transportowe Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i komunikacji miejskiej w Gdańsku.

Budowa linii tramwajowej umożliwi zapewnienie szybkiego transportu szynowego dla mieszkańców Trójmiasta i przyjezdnych z lotniska do centrum miasta.

Czas realizacji projektu: 01.2011 r. - 12.2015 r.

Łączny koszt inwestycji: 222 365 926,47 zł

 

2014

Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 24, ul. Leśna Góra 2

Przedmiotem inwestycji była budowa boiska sportowego przeznaczonego do gry w piłkę nożną, o nawierzchni z trawy syntetycznej oraz budowa 4 – torowej bieżni o nawierzchni poliuretanowej. Zgodnie z projektem obiekt został odwodniony, ogrodzony i oświetlony.

Czas realizacji: 08.04.2014 r.–24.07.2014 r.

Koszt realizacji: 793 350 zł

 

2013

Utworzenie nowoczesnego szkolnego placu zabaw w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 24 przy ul. Leśna Góra

plac zabaw lesna gora


Realizacja projektu współfinansowana była w ramach rządowego programu „Radosna Szkoła”. Z inwestycji, oprócz uczniów klas 0 - III (po godzinach pracy szkoły), korzystać będą mogły również dzieci z pobliskich osiedli.

Plac został wyposażony w urządzenia zabawowe. Do dyspozycji dzieci są m.in. ruchomy pomost, linarium, czy zestaw zabawowy m.in. z wieżą, mostkiem i zjeżdżalnią. W celu zapewnienia bezpieczeństwa bawiących się dzieci oraz zabezpieczenia placu zabaw przed dewastacją, zamontowane zostały wewnętrzne ogrodzenie systemowe.


2010–2011

Rozbudowa układu ulicznego w Gdańsku – Matemblewie (ul. Karskiego, ul. Tischnera)

Infrastruktura ul. Nowiec – sieci i droga
Lokalne inicjatywy inwestycyjne

Infrastruktura ul. Dolne Młyny – droga
Lokalne inicjatywy inwestycyjne

Opracowanie:
Wydział Programów Rozwojowych, Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta

 

***